ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

U českých volejbalistek zůstane trenér Pommer

Velikost textu:
aktualizováno 8. 12. 2016 10:15

Praha - Hlavním trenérem českých volejbalistek zůstane Zdeněk Pommer. Kouč ostravského extraligového klubu už reprezentaci dočasně vedl od konce září po odstoupení německého trenéra Alexandera Waibla, nyní s vedením svazu uzavře smlouvu na dva roky s opcí. "Jsem rád, že jsme se s vedením volejbalového svazu po postupu na evropský šampionát domluvili na další spolupráci," uvedl Pommer.

Radost českých volejbalistek
Radost českých volejbalistek

Pod Pommerovým vedením zvládly české volejbalistky barážové dvojutkání se Slovenskem a postoupily na mistrovství Evropy 2017. Dvaačtyřicetiletý Pommer by měl smlouvu podepsat v nejbližších dnech.

Nyní se chystá sestavit nový realizační tým a čekají jej jednání s hráčkami. "Mým hlavním úkolem bude vytvořit tým s pozitivním duchem, ve kterém bude mít každý chuť pracovat sám na sobě a současně i pro všechny. Pro takové hráčky, samozřejmě i s patřičnou hráčskou formou, budou dveře do reprezentace otevřené," dodal.

Pommerovou výhodou je, že už u reprezentace působil v roli asistenta a dokonale zná prostředí i hráčky. "Po rezignaci trenéra Waibla dokázal tým probudit a vytáhnout z krize. Proto byl naší volbou číslo jedna právě on. Věříme, že vytvoří kolem sebe na hřišti i na lavičce fungující týmy, které si sednou nejen profesně a herně, ale i lidsky," řekl vedoucí seniorských reprezentací Jakub Novotný.

České volejbalistky se na zářijovém mistrovství Evropy střetnou v základní skupině D v ázerbájdžánské Gandže se Srbskem, Nizozemskem a Belgií. Vedle evropského šampionátu je v příštím roce čekají také turnaje světové Grand Prix a kvalifikace mistrovství světa v Polsku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.