ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Kolocové se Slukovou se na MS povedl i druhý zápas

Velikost textu:

Stare Jablonki - Největší české naděje na mistrovství světa v plážovém volejbalu Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou vyhrály i druhý zápas ve dvou setech a s předstihem se mohou těšit na postup do play-off. Vydařenou premiéru mají za sebou Robert Kufa s Janem Hadravou, kteří na centrálním dvorci ve Starých Jablonkách na úvod skupiny porazili domácí Poláky Kadziolu a Szalankiewicze 2:1 na sety.

Kristýna Kolocová a Markéta Sluková (vpravo)
Kristýna Kolocová a Markéta Sluková (vpravo)

"Jsme nadšeni, jelikož díky tomu máme skupinu rozehranou na postup a na velmi solidní umístění, ale nebudu předbíhat," poznamenal Hadrava. Ve středu se Češi střetnou s Nizozemci Brouwerem a Meeuwsenem.

Kolocovou se Slukovou, čtvrtfinalistky olympijského turnaje v Londýně, zdržela bouřka, která se kolem Mazurských jezer přehnala, nicméně pak zdolaly Američanky Summer Rossovou s Dayovou 21:19 a 21:16.

Zápas Hadravy a Kufy s 12. nasazenými Kadziolou a Szalankiewiczem se hrál na centrkurtu v bouřlivém prostředí devíti tisíc lidí. "Dovolím si říct, že atmosféra byla lepší, než co jsem zažil na všech ligových zápasech šestkového volejbalu v Česku včetně play-off a evropských pohárů," přirovnal Hadrava, univerzál extraligového Liberce. Čechům tlak diváků na domácí pomohl. "Byli nervózní a nezvykle často chybovali na ztrátě," dodal.

Martina Bonnerová s Barborou Hermannovou podruhé prohrály, tentokrát s favorizovanými Brazilkami Antonelliovou a Agathou. Dnes se představí ještě veteráni a olympionici Kubala s Benešem, kteří kvůli MS odložili konec kariéry.

Muži:

Skupina M: R. Kufa, Hadrava (37-ČR) - Kadziola, Szalankiewicz (12-Pol.) 2:1 (-19, 19, 12), Brouwer, Meeuwsen (13-Niz.) - Jackson, Leon (36-Venez.) 2:0 (16, 15).

Ženy:

Skupina F: Antonelliová, Agatha (6-Braz.) - Bonnerová, Hermannová (30-ČR) 2:0 (16, 11), Ludwigová, Walkenhorstová (19-Něm.) - Goricanecová, Hüberliová (43-Švýc.) 2:0 (17, 11).

Skupina K: Kolocová, Sluková (15-ČR) - S. Rossová, Dayová (39-USA) 2:0 (19, 16).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.