ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

Házenkářky odjedou na MS bez zraněných Martinkové a Matouškové

Velikost textu:

Bělehrad - V konečné nominaci českých házenkářek na mistrovství světa v Srbsku chybí zraněné hráčky Mostu Hana Martinková a Iveta Matoušková. Naopak brankářka Barbora Raníková i nejzkušenější hráčka Petra Vítková, které měly rovněž zdravotní problémy, ve výběru trenéra Jana Bašného nakonec figurují.

Radost českého týmu po vítězném utkání
Radost českého týmu po vítězném utkání

Český kouč nominoval na šampionát 18 hráček. V týmu je pět legionářek, zbytek mužstva tvoří házenkářky z domácí soutěže. Ženská reprezentace se na mistrovství světa představí po deseti letech, dosud si na něm zahrála jen čtyřiatřicetiletá Vítková.

Šampionát odstartuje v pátek zápasem domácího Srbska s Japonskem. Češky, které na mistrovství postoupily díky vítězství v play-off nad Islandem, vstoupí do turnaje v sobotu proti Maďarkám.

Nominace českého týmu na MS v Srbsku:

brankářky: Satrapová (Slavia), Raníková (Méty), Müllnerová (Most)

hráčky do pole: Salčáková (Olomouc), Chrenková (Veselí), Kutlvašrová, Keclíková, Knedlíková, Selucká (všechny Slavia), Růčková, Borovská, Vítková (všechny Most), Poznarová, Hrbková (obě Poruba), Štěrbová (Toulon St. Cyr), Luzumová (Thüringer), Černá (Nimes), Crhová (Kristianstad)

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.