Hokej v 10 minutách

Chrudim má desátý titul v historii

Chrudim - Po pouhých třech finálových utkáních si nejúspěšnější český futsalový klub, ERA-PACK Chrudim, zajistil svůj jubilejní desátý domácí titul. Proti Teplicím se ovšem Chrudim v domácím utkání řádně natrápila. Severočeši totiž vedli již 3:1, ERA-PACK nicméně dokázal stav utkání otočit a může slavit desátý ligový titul v jedenácti letech. Od roku 2004 dokázal chrudimskou nadvládu v českém futsale přerušit pouze Jistebník.

První poločas nabídl jen dvě branky. V šesté minutě otevřel skóre hostující Salák, ale o chvíli později vyrovnal kapitán Rešetár. Druhá část byla mnohem dramatičtější. Teplice sahaly po čtvrtém finálovém zápase, protože ve 26. minutě vedly už 3:1 díky druhé brance Saláka a jedné Pinta.

Chrudim však poté ukázala, proč je českým futsalovým suverénem. Mezi 31. a 36. minutou při hře bez brankáře vymazali náskok Teplic Rešetár a Douglas. Ten pak tři minuty před koncem přidal vítězný gól střelou mezi nohama brankáře Tiaga.