51. Rally Český Krumlov

Barcelona schytala v Pireu výprask, čtvrtfinálovou sérii s Olympiakosem rozhodne pátý zápas

Euroligové čtvrtfinále mezi Barcelonou a Olympiakosem bude mít další pokračování. Basketbalisté španělského velkoklubu s Janem Veselým a Tomášem Satoranským v sestavě totiž ve čtvrtém utkání padli na palubovce řeckého soupeře 58:92. Rozhodující měření sil by se mělo uskutečnit ve středu.

Utkání Olympiakos – Barcelona
zdroj: twitter.com/Barça Basket

Barcelona zahájila sérii těsnou domácí porážkou. Poté uspěla 77:69 a v úterý v Pireu s velkým přispěním obou Čechů ubojovala výhru v prodloužení. Tentokrát však měla k třetímu bodu v sérii daleko. Ovládla sice první čtvrtinu (23:21), ale následně se Olympiakos rozjel a nešel zastavit.

Domácí vedl s 21 body Američan Shaq McKissic. V dresu hostujícího celku byl Veselý druhým nejlepším střelcem s devíti body, Satoranský zapsal bodů šest.

Čtvrtfinále play-off Euroligy basketbalistů – 4. zápas:

Olympiakos Pireus  Barcelona 92:58 (za hosty Veselý 9 bodů, 2 asistence a 3 doskoky, Satoranský 6 bodů a 1 doskok), stav série: 2:2.

Maccabi Tel Aviv - Panathinaikos Atény 88:95, stav série: 2:2.