BBV po 25 letech

Basketbalistky Chomutova a Hradce Králové vyrovnaly boj o semifinále

O zbylých dvou semifinalistech play-off ligy basketbalistek rozhodnou až nedělní páté zápasy. Hradec Králové porazil pražskou Slavii 80:71 a vyrovnal sérii na 2:2. Rozhodující duel si vynutil také obhájce bronzu Chomutov, který udolal po velkém boji třetí nejlepší tým základní části KP Tany Brno 92:85 po prodloužení. Na své soupeře v semifinále čekají USK Praha a Žabiny Brno.

Sestřih utkání Chomutov – KP Brno

Tany Brno vedlo až o 15 bodů, ale stejně jako v minulém utkání v Chomutově mu nevyšla poslední čtvrtina, kterou prohrálo o deset bodů. Domácí tým se po trojkách Fučíkové, Brejchové a Satoranské dostal do vedení 70:64. V závěru se však trefily z dálky také Galíčková a 19 sekund před koncem Malíková, která poslala zápas do prodloužení.

V něm Levhartice záhy utekly soupeřkám na rozdíl osmi bodů a Brňanky už se jen marně snažily manko stáhnout. Chomutov tradičně táhla Američanka Wynnová-Pollardová, která k 20 bodům přidala 12 doskoků. Domácí hráčky si pomohly k vítězství i 24 proměněnými trestnými hody.

Královopolský celek se opíral o autorku 22 bodů Malíkovou, která proměnila všechny tři trojky. O dva body méně dala Anežka Kopecká, k tomu doskočila 13 míčů.

Hradec Králové vedl ve druhé čtvrtině nad Slavií už o 21 bodů, přesto musel bojovat o vítězství až do konce. Zhruba tři a půl minuty před koncem se za stavu 69:66 vyfaulovala nejlepší ligová střelkyně Hanušová a domácí basketbalistky její absence v závěru využily.

Hradecké opory Effangová s Zeithammerovou, které daly v minulém zápase dohromady jen sedm bodů, se tentokrát činily. Effangová byla s 26 body nejlepší střelkyní utkání i díky třem trojkám a 13 úspěšným trestným hodům ze 17. Zeithammerová dala 16 bodů, Vydrová předvedla double double za 10 bodů a 12 doskoků. Za Slavii bojující v úzké rotaci sedmi hráček zaznamenala Suchanová 23 bodů včetně pěti trojek, o bod méně měla Hanušová.

Výsledky:

Čtvrtfinále play-off basketbalové ligy žen  4. zápasy:

Hradec Králové  Slavia Praha 80:71 (25:18, 49:37, 60:58)

Nejvíce bodů: Effangová 26, Zeithammerová 16, Vydrová 10 – Suchanová 23, Hanušová 22, Rokošová 13. Stav série: 2:2.

Chomutov  Tany Brno 92:85 po prodl. (24:26, 36:47, 50:60, 78:78)

Nejvíce bodů: Wynnová-Pollardová 20, Satoranská 16, Brejchová 14 – Malíková 22, A. Kopecká 20, Galíčková 10. Stav série: 2:2.

O udržení  3. zápas:

Brandýs nad Labem  Slovanka 86:61 (23:10, 41:33, 68:46)

Nejvíce bodů: Murrayová 22, Johnsonová 16, Burdgessová 13 – Zítková 10, Levínská 9. Stav série 2:1.