MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Ústí derby s Děčínem zvládlo. Ze soupeřovy půdy si odváží vítězství o 22 bodů

Basketbalisté Kolína v 11. kole nadstavbové skupiny A1 ukončili vítěznou sérii Pardubic. Východočeši po šesti vítězstvích za sebou doma prohráli 82:85 a zůstali v tabulce pátí za čtvrtým Děčínem, jenž v severočeském derby podlehl 71:93 Ústí nad Labem.

Pivot Děčína Maksim Šturanovič
zdroj: BK Děčín

Sedmý Kolín v Pardubicích rozhodl ve vyrovnané poslední čtvrtině, v níž jednou krátce prohrával. Nejlepším střelcem vítězů byl s 22 body Filip Novotný, jenž proměnil šest z 12 trojkových pokusů.

Třízápasovou sérii porážek ukončila mistrovská Opava výhrou 99:71 nad Brnem. Domácí svěřenci trenéra Petra Czudka prohráli první čtvrtinu o čtyři body, do poločasu ale vývoj otočili a postupně si vybudovali náskok. Jejich nejproduktivnější hráč Adam Pecháček zapsal 25 bodů a 10 doskoků.

Vedoucí Nymburk v neděli přišel porážkou v Ústí po sedmi zápasech o vítěznou sérii, na další dnes založil výhrou 84:72 nad USK Praha. Středočeši sice vstupovali do čtvrté čtvrtiny s pětibodovým mankem, soupeře však v poslední části deklasovali 30:13.

Ústí si pojistilo druhé místo v tabulce vítězstvím na hřišti vicemistra z Děčína. O třetí výhru Slunety za sebou se postarali 22 body Lamb Autrey a Ty Nichols, stejný počet bodů nastřílel domácí Matěj Svoboda.

Ve skupině A2 porazilo Olomoucko díky trojce Adria Baileyho pět sekund před koncem 88:87 Ostravu, které se tak nepodařilo předstihnout Písek na poslední postupové pozici do play-off. Střelec 36 ostravských bodů Michal Svoboda z 15 trojkových pokusů minul osm včetně potenciálně vítězné střely se závěrečnou sirénou.