Touchdown

Nymburk i Děčín podruhé uspěly, Prostějov prohrál v Pardubicích

Pardubice – Oba finalisté minulého ročníku Národní basketbalové ligy vyhráli i druhé zápasy v nové sezoně soutěže. Mistrovský Nymburk deklasoval 101:65 Kolín a i podruhé se dostal na stobodovou hranici, Děčín zvítězil v Brně 90:79.

Kolín po úvodní porážce v Prostějově až po prodloužení (94:96) neměl tentokrát šanci. Bodově se proti němu prosadil každý z dvanácti hráčů domácího favorita. Nymburským střeleckým lídrem byl s 21 body Bryon Allen, který se na dvacetibodový výkon dostal i v předchozím duelu v Jindřichově Hradci.

Na 21 bodů dosáhl i brněnský rozehrávač Edi Sinadinovič, jeho tým ale opět vyšel naprázdno. Děčín ve druhém poločase vedl až o 30 bodů, jeho nejlepším střelcem byl s 18 body Lukáš Bažant.

Pardubice potvrdily roli favorita a porazily Prostějov

Pardubice sice vinou zranění přišly o značnou část své síly na perimetru, přesto zápas s Prostějovem i přes nevydařenou druhou polovinu zvládly a vyhrály 81:74.

Pardubice před utkáním trápila zranění a zápas byl i díky tomu dlouho vyrovnaný. Rozhodl až závěr druhé čtvrtiny, ve které prostějovští Orli nedokázali uhlídat domácí střelce a Pardubice vyhrály poločas poměrem 51:39. Velkou zásluhu na tom měl jedenáctibodový Půlpán.

Na začátku čtvrté čtvrtiny ovšem Prostějov stáhl náskok na pouhých sedm bodů a zdramatizoval zdánlivě rozhodnutý duel. Navíc se vyfauloval Půlpán a oba týmy kupily spíš chyby než pohledné akce.

Dvě minuty před koncem už bylo skóre pouze 75:72 pro Pardubice. Až Barnettova trojka minutu a půl před koncem domácí uklidnila a Pardubičtí nakonec zvítězili 81:74.