MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Osmička pro play-off je jasná, Děčín potvrdil druhé místo

Praha NBL má kolo před koncem základní části jistou osmičku postupujících do play-off. Devátý Kolín prohrál doma 89:98 s Prostějovem a přišel i o teoretickou šanci na postup. Druhé místo v tabulce si definitivně potvrdil Děčín, který vyhrál na hřišti USK 83:74.

Kolín potřeboval k udržení naděje na postup nad Prostějovem vyhrát a v první čtvrtině ukázal, že není bez šance, když nastřílel 29 bodů. Jenže Orli si po dvou porážkách nemohli dovolit další zaváhání, ve druhé půli zabrali a dovedli zápas k vítězství. Kolínu nepomohlo ani 32 bodů Bryanta, Prostějov táhl s 28 body Slezák, který byl i nejužitečnějším hráčem kola.

Jindřichův Hradec měl možnost potvrdit sedmé místo, které by znamenalo vyhnout se ve čtvrtfinále mistrovskému Nymburku, jenže doma podlehl Ostravě 106:108 po prodloužení. Ostravané přitom odehráli téměř celý zápas v základní sestavě a v prodloužení přišli o tři hráče kvůli faulům, přesto urvali vítězství. Trojkou sedm vteřin před koncem se o něj postaral Beaumont, který byl s 26 body nejlepším střelcem Ostravy. Za domácí dal White dokonce 31 bodů. Ostrava však má horší vzájemnou bilanci s Jindřichovým Hradcem, a tak potřebuje zvládnout příští zápas s Opavou.

Děčín si s přehledem došel pro druhé místo, když už v poločase vedl nad předposledním USK o 17 bodů. A i když ve druhé půli polevil, snadno si hlídal potřebné vítězství.

V Ústí byly karty rozdány už po první čtvrtině, kterou domácí nad Svitavami vyhráli o 19 bodů, a zápas dovedli k výhře 90:65. Utnuli tak sérii čtyř porážek. Svitavám tentokrát nešla střelba za tři body, která bývá jejich silnou zbraní. Z 26 pokusů našel cíl jen jeden.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 43. kolo:

Brno - Pardubice 77:78 (16:16, 43:39, 53:57)
Nejvíce bodů: Krakovič 20, Bennett 17, Šiška 13 - Pospíšil 14, Škranc 13, Sanders 11, Půlpán 10. Fauly: 21:21. Trestné hody: 22/11 - 17/11. Trojky: 4:7. Doskoky: 40:34.

Jindřichův Hradec - Ostrava 106:108 po prodl. (16:27, 43:48, 73:70, 95:95)
Nejvíce bodů: White 31, Novák 20, Autrey 19, Robinson 18 - Beaumont 26, Zbránek 23, Číž 22, Muirhead 22, Rohde 15. Fauly: 23:31. Trestné hody: 39/29 - 26/19. Trojky: 3:13. Doskoky: 36:35.

Kolín - Prostějov 89:98 (29:24, 51:47, 66:74)
Nejvíce bodů: Bryant 32, Field 21, Horák 12 - Slezák 28, Marko 16, Šteffel 15, Peterka 10. Fauly: 25:25. Trestné hody: 23/19 - 26/18. Trojky: 10:10. Doskoky: 37:43.

USK Praha - Děčín 74:83 (16:22, 32:51, 51:63)
Nejvíce bodů: Nikolič 21, Krusič 16, Křivánek a M. Mareš po 11 - Jelínek 20, Bažant 16, Tucker 13, Vyoral 11. Fauly: 19:20. Trestné hody: 14/10 - 16/13. Trojky: 6:10. Doskoky: 26:27.

Ústí nad Labem - Svitavy 90:65 (33:14, 57:31, 69:49)
Nejvíce bodů: Burnatowski a Vette po 21, Laroche 17, Pecka 14 - Abercrombie 26, Votroubek 19, Vaňák 8. Fauly: 17:16. Trestné hody: 12/8 - 9/6. Trojky: 8:1. Doskoky: 33:34.