Mezinárodní závody spřežení CAI Kladruby nad Labem

Philadelphia poprvé vyhrála doma, Nowitzki překonal Melonea

New York - Basketbalisté Philadelphie poprvé v sezoně uspěli ve své hale, oslabený Cleveland porazili 95:92. Už pošesté v řadě vyhrál Dallas, který zvítězil nad Brooklynem 96:88 po prodloužení. Dvojnásobný důvod k radosti tak měl Dirk Nowitzki, který se posunul na sedmé místo v historickém pořadí střelců.

Dirk Nowitzki
zdroj: ČTK/AP

Cleveland bez LeBrona Jamese a Kyrieho Irvinga přitom vedl nad Philadelphií už o 17 bodů, ale nakonec se domácí na patnáctý pokus přece jen dočkali první výhry před svými fanoušky. Hostům nestačilo ani 28 bodů a 19 doskoků Kevina Lovea.

Krátce před zápasem Cavaliers poslali Diona Waiterse do Oklahomy a v rámci hráčské výměny mezi třemi týmy získali Imana Shumperta a J.R. Smithe z New Yorku. Do týmu Knicks ještě z Clevelandu putovali Lou Amundsen, Alex Kirk a právo volby v druhém kole draftu 2019. (VIDEO)

Další metou pro Nowitzkiho je Shaquille O'Neal

Dallas drží s šesti výhrami v řadě aktuálně nejdelší vítěznou sérii v lize. Výhru na hřišti Brooklynu v prodloužení pojistil trojkou Nowitzki, který se díky ní posunul v historickém pořadí střelců před Mosese Malonea na sedmé místo. Šestatřicetiletá německá hvězda nastřílela v kariéře už 27 412 bodů, nyní je před ní Shaquille O'Neal (28 596). "Ale ještě šťastnější jsem z toho, že jsme vyhráli," prohlásil Nowitzki. (VIDEO)

Chicago prohrávalo ještě tři a půl minuty před koncem s Houstonem o pět bodů, ale koncovku Bulls ovládli 19:5. K výhře je dovedl Pau Gasol s 27 body a 14 doskoky, Jimmy Butler přidal 22 bodů. (VIDEO)

Lídři Západní konference Golden State Warriors jasně přehráli Oklahomu City 117:91. Hvězdám poraženého celku se nedařilo - Russell Westbrook se díky trestným hodům dostal na 22 bodů, ale proměnil jen pět z 21 pokusů z pole. Podobně se trápil Kevin Durant, jenž dal tři koše z 16 střel a zůstal na 14 bodech. (VIDEO)

Dařilo se i vedoucímu celku Východní konference, Atlanta uspěla na palubovce Los Angeles Clippers 107:98. Hawks vyhráli už posedmé v řadě na hřišti soupeře, což se jim naposledy povedlo v roce 1993. (VIDEO)

Nejlepší střelecký výkon dne předvedl Damian Lillard, který 39 body dotáhl Portland k výhře 98:94 nad Los Angeles Lakers. (VIDEO)

Výsledky NBA

Boston - Charlotte 95:104, Brooklyn - Dallas 88:96 po prodl., Chicago - Houston 114:105, Golden State - Oklahoma City 117:91, LA Clippers - Atlanta 98:107, Memphis - New York 105:83, Minnesota - Denver 101:110, New Orleans - Washington 85:92, Philadelphia - Cleveland 95:92, Portland - LA Lakers 98:94, Utah - Indiana 101:105.