Valosun dal USK v druhé čtvrtině jediný koš

Praha - Basketbalistky ZVVZ USK Praha zvládly suverénně i sedmý ligový zápas v sezoně a třetí Valosun Brno porazily na jeho palubovce jasně 88:45. Ve druhé čtvrtině dovolily obhájkyně titulu domácímu celku vstřelit jediný koš, kterým byla trojka Lenky Šípové necelé tři minuty před poločasovou pauzou. Šípová byla s 15 body a devíti doskoky nejlepší hráčkou zápasu, ale vysoké porážce Valosunu nezabránila.

V souboji týmů usilujících o první vítězství v sezoně byl úspěšnější DSK Basketball, který zdolal nováčka SŠMH Brno 83:67. I ve druhém brněnsko-pražském souboji uspěl zástupce jihomoravské metropole, když IMOS zvítězil nad Slavií Praha 75:65 a uštědřil jí první porážku v soutěži. České vicemistryně vedly v úvodu druhé čtvrtiny už o 21 bodů, ale Pražankám se povedlo snížit až na pětibodový rozdíl. Nakonec ale Brňanky výhru udržely.

"Zbytečně si zápasy komplikujeme. Po výborném začátku, kdy vedeme o dvacet, uděláme mnoho chyb. Je pravda, že soupeř hrál velmi nevybíravě a z těch faulů rozhodčí pískli jen málo, ale stejně bychom neměli hrát tak ustrašeně," řekl kouč Jan Bobrovský, jehož tým si připsal čtvrtou výhru.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 21 body slávistka Krista Phillipsová, za IMOS dala 17 bodů Alena Hanušová. "Je to hodně cenné vítězství. Slavia má kvalitní tým, posílený o Nezdařilovou a zámořskou pivotku. Kdyby u nás vyhrály, byly by na vítězné vlně a na jejich hřišti by to pak bylo o to těžší," uvedla Hanušová.