ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel
NBA

Žádaný Howard se nakonec rozhodl pro Houston

Velikost textu:

Houston (USA) - Špičkový pivot a jeden z nejlepších obránců v NBA Dwight Howard se z pěti nabídek rozhodl pro Houston. Odmítl prodloužit smlouvu v Los Angeles Lakers, kde neprožil ideální sezonu. U sedmadvacetiletého basketbalisty neuspěly ani Dallas, Atlanta a Golden State.

Dwight Howard (vlevo) v zápase proti Sacramentu zářil
Dwight Howard (vlevo) v zápase proti Sacramentu zářil

"Rozhodl jsem se stát členem Houstonu Rockets. Mám za to, že je to pro mě nejlepší místo, a těším se na úžasnou sezonu," uvedl nejlepší obránce zámořské ligy z let 2009 až 2011. Oficiálně může coby volný hráč podepsat smlouvu nejdříve ve středu.

Někdejší hvězda Orlanda by si během čtyř let v Houstonu měla vydělat až 88 milionů dolarů. Kdyby zůstal v LA Lakers, měl by lepší plat, jenže o další spolupráci s hvězdným Kobem Bryantem a trenérem Mikem D'Antonim už nestál.

Dwight Howard v dresu LA Lakers
Dwight Howard v dresu LA Lakers

"Máme informaci, že se Dwight rozhodl nevrátit do Lakers. Samozřejmě nás to mrzí," řekl generální manažer klubu z Los Angeles Mitch Kupchak. Howarda přivedl před rokem v létě z Orlanda v rámci velké výměny mezi čtyřmi kluby. Průměry 17,1 bodu a 12,4 doskoku z 76 zápasů ale zůstal za vydařenějšími léty v Orlandu. Možná i proto, že se loni na jaře podrobil operaci zad.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.