Ostravští basketbalisté srovnali sérii s Prostějovem

Ostrava - Basketbalisté Ostravy srovnali stav semifinálové série s Prostějovem na 1:1. Na domácí palubovce zejména díky čtrnácti tříbodovým košům zvítězili 96:85, třetí zápas budou hostit ve středu Hanáci.

Ostravští basketbalisté
zdroj: ISIFA autor: Radek Kalhous

Ani v šestém vzájemném utkání v této sezoně NBL se nedokázal prosadit hostující tým. Orli sice dali první koš po trojce Pavla Slezáka, to bylo ale také jejich jediné vedení. Nová huť skóre rychle otočila a už v průběhu druhé čtvrtiny odskočila díky přesné střelbě z dálky až na dvacetibodový rozdíl (45:25).

Hanáci se ale nevzdali a jejich návrat do zápasu korunoval ve 24. minutě Slezák znovu trojkou na 53:53. Překlopit skóre na svoji stranu ale hosté nedokázali a Ostravané jim v poslední čtvrtině znovu odskočili do dvouciferného náskoku.

Chadwick Barnes se na tom podílel pěti trojkami a 19 body, Jeremiah Wilson byl nejlepším střelcem domácích s 20 body a k tomu přidal deset doskoků. Prostějovský Kamil Švrdlík nastřílel 25 bodů a doskočil devět míčů.