Nymburk po skvělém závěru porazil Rigu 89:85

Riga - Basketbalisté Nymburka na čtvrtý pokus v této sezoně porazili Rigu a živí naděje na postup do play-off VTB ligy. Na palubovce lotyšského klubu zvítězili díky vydařenému závěru 89:85. Výhru vybojoval český mistr v posledních čtyřech a půl minutách. Nymburské basketbalisty ve VTB lize čekají ještě čtyři zápasy, ten nejbližší 3. března doma proti lídrovi skupiny a účastníkovi Evropské ligy Žalgirisu Kaunas.

První čtvrtinu Nymburk vyhrál o tři body, jenže po přestávce Riga nastoupila dvanáctibodovou šňůrou a hosté museli dotahovat. V poločase vedla Riga 45:42 a vedení si udržovala až do poloviny 36. minuty. Pak se ale začala střelecky trápit, zatímco Nymburští zásluhou osmi bodů Mika Efevberhy skóre otočili.

V nymburském dresu zářili střelecky především Efevberha a Radoslav Rančík, jenž shodně dosáhli 24 bodů. Rigu táhl Will Daniels se stejným bodovým počtem.

VEF Riga - ČEZ Basketball Nymburk 85:89 (18:21, 45:42, 71:62)

Nejvíce bodů: Daniels 24, Bertans 16, Hamilton 13, Rowland 12 - Rančík a Efevberha po 24, Benda 13. Fauly: 21:22. Trestné hody: 25/19 - 29/19. Trojky: 8:8. Diváci: 2 500.