Lídři z Oklahomy prohráli na palubovce Golden State 99:104

New York - Nejlepší tým NBA Oklahoma prohrál ve středečním programu NBA na palubovce Golden State 99:104 a připsal si desátou porážku v sezoně. Nezabránil tomu ani střelec Kevin Durant, autor 33 bodů a devíti asistencí, naopak právě po jeho chybě v posledních sekundách potvrdil vítězství soupeře Stephen Curry, s 31 body a sedmi asistencemi nejlepší hráč domácích.

Utkání Golden State - Oklahoma
zdroj: AP autor: Ben Margot

Zaváhání Oklahomy, která má na kontě stále nejméně porážek ze všech týmů v soutěži, využilo San Antonio a po výhře 106:102 nad New Orleansem má pro změnu nejvíc vítězství (34). K šestému úspěchu za sebou se Spurs dopracovali i bez nemocného trenéra Gregga Popoviche a zraněného lídra týmu Tima Duncana, jehož ale dokonale nahradil Tiago Splitter. Brazilský reprezentant si zlepšil osobní rekord na 25 bodů, Tony Parker k výhře přispěl 24 body a 13 asistencemi.

Miami si upevnilo vedení ve Východní konferenci, ale Toronto udolalo až po prodloužení 123:116. Ve druhé minutě nastavení přitom Raptors vedli 114:110, ale poté přišla jedenáctibodová šňůra domácích Heat a bylo po utkání. Střelcem zápasu byl Dwyane Wade, jenž dal osm ze svých 35 bodů v prodloužení. V jeho stínu rozhodně nezůstal LeBron James, který si připsal triple double za 31 bodů, 11 asistencí a 10 doskoků. Toronto prohrálo v prodloužení třetí z posledních čtyř utkání.

Los Angeles Lakers ani podruhé v sezoně nestačili na Memphis (93:106) a prohráli podesáté z posledních dvanácti zápasů. Další ránu tak utrpěly jejich již tak chabé vyhlídky na postup do play-off. V dresu Lakers nastřílel 29 bodů Kobe Bryant, ale Dwight Howard odstoupil se dvěma body na kontě poté, co si obnovil zranění pravého ramena. Nejslabší tým ligy Washington podlehl domácímu Utahu 88:92. Jan Veselý opět proseděl celé utkání na lavičce hostů.

Výsledky středečních zápasů:

Charlotte - Atlanta 92:104, Chicago - Detroit 85:82, Golden State - Oklahoma City 104:99, Houston - Boston 95:105, Memphis - LA Lakers 106:93, Miami - Toronto 123:116 po prodl., Minnesota - Brooklyn 83:91, Portland - Indiana 100:80, Sacramento - Phoenix 96:106, San Antonio - New Orleans 106:102, Utah - Washington 92:88 (za hosty Veselý nenastoupil).