BBV po 25 letech

Kolín po kanonádě v prvním poločasu porazil nováčka z Ústí

Ústí nad Labem - Basketbalisté Kolína porazili ve 14. kole NBL domácí Ústí nad Labem 101:85. Středočeši na sedmé vítězství za sebou založili už v prvním poločase, kdy soupeři nasázeli 66 bodů, z toho o dvacet se postaral americký křídelní hráč Richard Field.

Kolínští ukázali, proč jsou po Nymburku těsně druhým nejproduktivnějším týmem soutěže. V obou úvodních čtvrtinách dali přes třicet bodů a jejich náskok chvilku před hlavní přestávkou narostl na 29 bodů (66:37). Po změně stran už byl domácí nováček soutěže, který hrál bez zraněné americké posily Dollarda, důstojnějším soupeřem a debakl zmírnil.

Středočeši měli v utkání padesátiprocentní úspěšnost při pokusech za tři body, trefili se desetkrát. Field byl nejlepším střelcem s 28 body, jeho spoluhráč Chad Barnes zaznamenal double double za 12 bodů a 11 asistencí. V tabulce patří Kolínu čtvrté místo jen o bod za vedoucím Nymburkem.