ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Baseballisté na úvod pražského MS podlehli Austrálii 4:17

Velikost textu:

Praha - Čeští baseballisté dnes prohráli své první utkání ve skupině A na mistrovství světa s Austrálií vysoko 4:17. Na hřišti v pražské Krči nedokázali domácí nadhazovači eliminovat sílu pálkařů soupeře, kteří dali celkem čtyři homeruny, přičemž hned dvakrát poslal nechytatelný odpal za bariéru Tim Kenelly. K dalšími zápasu nastoupí česká reprezentace v pátek od 16:30 opět v Krči proti Mexiku. "Nelze říci nic jiného, než že Austrálie byla v utkání lepší a diktovala tempo hry," řekl český kouč Arnošt Nesňal.

Utkání Česko - Austrálie
Utkání Česko - Austrálie
Otevřít galerii
 • Utkání Česko - Austrálie autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Utkání Česko - Austrálie autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Češi prohrávali po půlce páté směny 0:10 a zdálo se, že utkání skončí předčasně rozdílem po sedmé směně. Jenomže pak se proti střídajícím nadhazovačům Austrálie probudil i český útok. "Zaznamenali jsme devět odpalů, což je od minulých let zlepšení," kvitoval Nesňal.

První bod české reprezentaci zajistil homerunem Martin Schneider. "Všechno se mi sešlo, byl jsem tam včas a je to malé potěšení," řekl vnější polař. Sám pak ocenil umění Australanů na pálce, kteří po sérii odpalů upravili výsledek do konečné podoby šesti body v deváté směně. "Oni potrestali každou chybu našeho nadhazovače. Jakmile jim to půjčíte nahoru, tak to pošlou do pekel," řekl Schneider.

Reportáž z utkání Česko - Austrálie

S mexickým týmem Češi odehráli o víkendu v Ostravě dva přípravné zápasy a v neděli prohráli těsně 6:7. "Věříme si na ně. Pokusíme se vyhrát, chceme je porazit," burcoval Schneider. Z čtyřčlenné pražské skupiny, kterou ještě doplňuje Tchaj-wan, postoupí z první do druhé fáze světového šampionátu tři týmy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.