ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Házenkáři mají na ME ve skupině Francii, Španělsko a Maďarsko

Velikost textu:

Vídeň - Opět s Francií a dále se Španělskem a Maďarskem se utkají čeští házenkáři v základní skupině D ve Wiener Neustadtu na mistrovství Evropy, které se uskuteční od 19. do 31. ledna 2010 v Rakousku. Rozhodlo o tom dnešní losování ve Vídni. "Je to těžká skupina, ale když chceme něčeho dosáhnout, musíme porážet silné týmy. Berme to jako realitu," uvedl trenér reprezentace Martin Lipták. "Určitě je to těžká skupina. Favoritem je Francie, ale my se popereme o to, abychom postoupili," konstatoval Jan Filip, křídlo české reprezentace.

Čeští házenkáři
Čeští házenkáři
Otevřít galerii
 • Čeští házenkáři autor: Šefr Igor, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/501/50100.jpg?1225645405
 • Házená autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/950/94909.jpg?1245847986

Francii jsem nechtěl, tvrdí kouč Lipták

Úřadující olympijské vítěze a mistry světa Francouze měli čeští házenkáři už v kvalifikační skupině a dokázali je v Brně porazit. "Můžeme se na další střetnutí dívat poměrně optimisticky, ale Francii jsem nechtěl," řekl Lipták. "Španělsko umí postavit velmi dobrý tým a je to těžký soupeř, přestože se mu na posledním mistrovství světa nedařilo. Maďaři jsou hratelní, ale je to velmi nevyzpytatelný soupeř," dodal. 

"Francie je momentálně nejlepší tým na světě. Španělsko je nepříjemný soupeř, který částečně obměnil kádr, ale určitě bude silný a bude se chtít revanšovat za nepovedené poslední mistrovství světa. Maďaři jsou taková evropská stálice a velmi kvalitní soupeř se dvěma výbornými brankáři," zhodnotil Filip české protivníky. 

Češi se na evropském šampionátu pokusí vylepšit výsledky z posledních velkých turnajů. Na MS v Německu 2007 skončili dvanáctí a na letošní šampionát vůbec nepostoupili, loni na ME v Norsku prohráli všechny tři zápasy ve skupině.

Rozlosování základních skupin ME 2010:

Skupina A (Štýrský Hradec): Chorvatsko, Rusko, Norsko, Ukrajina
Skupina B (Linec): Dánsko, Island, Rakousko, Srbsko
Skupina C (Innsbruck): Německo, Švédsko, Polsko, Slovinsko
Skupina D (Wiener Neustadt): ČR, Francie, Španělsko, Maďarsko

Házená
Házená
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.