ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Čeští volejbalisté postupují v kvalifikaci dál

Velikost textu:

Liberec - Čeští volejbalisté postoupili do závěrečného kola kvalifikace světového šampionátu, který se v příštím roce uskuteční v Itálii. Rozhodlo o tom dnešní vítězství Černé Hory 3:1 nad Ukrajinou, po němž už svěřenci trenéra Zdeňka Haníka nemohou v liberecké skupině skončit mimo tři postupová místa. Stejně jako Češi mají jistý postup i Finové, kteří zatím všechny tři zápasy vyhráli bez ztráty setu.

Radost českých volejbalistů
Radost českých volejbalistů
Otevřít galerii
 • Radost českých volejbalistů autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/896/89510.jpg?1243624676
 • Česko - Ukrajina zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Duelem domácí reprezentace s Finskem o první příčku liberecký turnaj vyvrcholí, hraje se v neděli od 18:00. Podle konečného umístění se rozhodne, zda budou čeští volejbalisté v polovině srpna bojovat o účast na MS 2010 ve skupině s nasazeným Ruskem, nebo s Bulharskem.

Od 15:30 se v neděli utkají o třetí postupové místo týmy Belgie a Černé Hory, které mají na kontě po jednom vítězství. Ukrajinci, jediní liberečtí přemožitelé českého výběru, jsou po dnešním nezdaru definitivně mimo hru.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.