ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Florbalisté zahájí domácí šampionát v Praze utkáním s Německem

Velikost textu:

Florbalisté vstoupí do domácího mistrovství světa proti Německu. Úvodní zápas turnaje sehrají svěřenci finského trenéra Petriho Kettunena v pražské O2 areně v sobotu 1. prosince v 18:15. V dalším duelu narazí Češi o den později v 17:00 na Lotyšsko a vystoupení v základní skupině A uzavřou v úterý 4. prosince v 19:30 proti Švýcarsku.

Čeští florbalisté
Čeští florbalisté

Ze skupiny A a "severské" skupiny B, kterou tvoří obhájce titulu Finsko, finalista z minulého šampionátu v roce 2016 v Rize Švédsko, Norsko a Dánsko, postoupí první dva týmy přímo do čtvrtfinále.

Zbývající dva čeká kvalifikace play-off s úspěšnými celky ze skupin C a D. V céčku se představí Austrálie, Estonsko, Thajsko a Polsko a v déčku Kanada, Slovensko, Japonsko a Singapur.

O2 arena pro 17 tisíc fanoušků bude hostit celkem 26 zápasů turnaje a Aréna Sparta na Podvinném mlýně pro 1300 fanoušků dalších 22 utkání. Organizátoři turnaje chtějí atakovat divácký rekord světových šampionátů.

Fanoušci českého florbalového týmu
Fanoušci českého florbalového týmu

Předchozí domácí mistrovství světa v Praze a Ostravě v roce 2008 drželo dlouho maximum s celkovou návštěvností 104 018 fanoušků. To bylo překonáno až v roce 2014 v Göteborgu se 104 445 diváky.

"Vůbec si nepřipouštím, že bychom rekord ze Švédska nepřekonali. Rádi bychom čísla, která florbal zatím nezná," řekl v prosinci prezident Českého florbalu Filip Šuman při prezentaci MS 2018 na konci šampionátu žen v Bratislavě.

V čtvrtek v 10:00 začne v síti prodejen Ticketportal a on-line na www.ticketportal.cz druhá vlna prodeje vstupenek, v které si je budou moci pořídit čeští i zahraniční fanoušci. V té první si mohli už od prosince zajistit lístky registrovaní členové Českého florbalu.

"V tuto chvíli evidujeme velkou poptávku ze Švédska, Finska či Švýcarska, ale chuť přijet na náš šampionát mají i fanoušci například z Holandska či Francie, tedy zemí, které se do Prahy samy nekvalifikovaly," uvedla šéfka organizačního štábu šampionátu Zuzana Svobodová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.