Kooperativa NBL 2023/2024

Hokejbalisté na šampionátu udolali urputného soupeře

Pardubice – Hokejbaloví reprezentanti porazili na mistrovství světa v Pardubicích neoblíbeného soupeře. Urputně bránící Portugalce, na které se jim tradičně nedaří, nakonec udolali 1:0. Vítězové už před posledním zápasem ve skupině měli jistý postup do čtvrtečního čtvrtfinále.

Radost českých hokejbalistů
zdroj: ČTK autor: Kolařík Stanislav

Nepříjemný soupeř, v němž jsou jen čtyři rodilí Portugalci a zbytek Kanaďané s dvojím občanstvím, s kterým český celek na předchozích šampionátech prohrál z posledních čtyř zápasů tři. Výborný, i když už pětačtyřicetiletý gólman Medeiros a tvrdá hra. To je vizitka portugalského celku.

Čeští hráči si přesto věřili. Očekávané tvrdosti předcházeli zvýšenou agresivitou a navrch chtěli získat lepším pohybem a technikou. Brankář Medeiros za důslednou obranou ale v první třetině udržel bezbrankové skóre.

Většinou se hrálo se na jednu branku, zvláště když Portugalci pod tlakem faulovali a hráli často v oslabení. Přesto odolávali. Až ve 22. minutě přišla krásná, rychlá akce a Štěpáník zlomil Medeirovo kouzlo – 1:0. Tenhle moment nakonec i zápas rozhodl.

Tým trenéra Drahomíra Kadlece nyní vede o dva body před Spojenými státy americkými, které porazily Itálii 7:4. USA při lepším vzájemném zápase s Českem stačí k posunu na první místo v úterý jakkoliv porazit Švýcarsko. O dvojicích pro play off rozhodne právě úterní program.

Skupina A2:

Česko - Portugalsko 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 22. Štěpáník. Rozhodčí: Kralovič (SR), Friedli (Švýc.). Vyloučení: 7:9, navíc Pospíšil - Creador oba 10 min. Bez využití. Diváků: 3112.

USA - Itálie 7:4 (2:0, 3:2, 2:2).

Pořadí: 1. Česko 10 (4 zápasy), 2. USA 8 (3), 3. Švýcarsko 6 (3), 4. Portugalsko 0 (3), 5. Itálie 0 (3).

Skupina A1:

Řecko - Finsko 4:0 (3:0, 1:0, 0:0).

Skupina B3:

Francie - Kajmanské ostrovy 5:3 (2:0, 2:1, 1:2), Haiti - Velká Británie 4:1 (2:1, 1:0, 1:0).