Touchdown

Washington bez Satoranského zvítězil v Chicagu, Westbrook dal 42 bodů

Chicago – Nejprestižnější basketbalová liga světa NBA pokračovala ve středu osmi zápasy. Třinácté vítězství v sezoně zaznamenal Washington Wizards, který potvrdil stoupající formu a díky povedené poslední čtvrtině triumfoval na palubovce Chicaga Bulls 107:97. Tomáš Satoranský se tentokrát do hry nedostal.

Utkání Chicago - Washington
zdroj: USA Today Sports autor: Mike DiNovo

Wizards během první půle prohrávali až o 13 bodů, ale v poločase ztráceli pouhý bod. Po třech čtvrtinách bylo v Chicagu vyrovnané skóre. Washington o teprve třetí letošní výhře na hřišti soupeře rozhodl v poslední části, kterou ovládl 30:20.

John Wall se na vítězství podílel 23 body a devíti asistencemi, Bradley Beal přidal o dva body méně. Za Chicago nastřílel 20 bodů Jimmy Butler, proměnil ale jen šest z dvaceti střel z pole.

Cleveland Cavaliers podruhé ve dvou dnech porazil Millwaukee Bucks. Kyrie Irving k domácí výhře 113:102 přispěl 31 body a 13 asistencemi. LeBron James nastřílel 29 bodů. Hostům nestačilo ani 28 bodů Jannise Antetokunmpa.

Velký obrat se povedl hráčům Sacramenta, kteří ještě ve třetí čtvrtině prohrávali v Utahu o 20 bodů. Nakonec se Kings mohli radovat z vítězství 94:93. DeMarcus Cousins vedl hosty s 21 body a byl jediným členem základní sestavy, jenž se dostal do dvouciferných čísel. "Jazzmanům" nepomohlo 28 bodů a 10 doskoků Gordona Haywarda.

Blízko k podobnému obratu byl i Portland. Proti Dallasu prohrával až o 25 bodů. V poslední minutě se ovšem domácí dokázali přiblížit na 95:96, ale Damian Lillard, autor 29 bodů, ztratil míč a při poslední šanci na zvrat neproměnil trojkový pokus. Mavericks k teprve druhé venkovní výhře v sezoně dovedl s 28 body Harrison Barnes.

Lídr střeleckých statistik NBA Russell Westbrook nasbíral 42 bodů, deset doskoků, sedm asistencí a Oklahoma uspěla v New Orleans 121:110. Domácí prapor držel s 34 body a 15 doskoky Anthony Davis.

Výsledky NBA:

Atlanta - Minnesota 84:92, Chicago - Washington 97:107, Cleveland - Milwaukee 113:102, Detroit - Memphis 86:98, New Orleans - Oklahoma City 110:121, Phoenix - Houston 111:125, Portland - Dallas 95:96, Utah - Sacramento 93:94