ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Volejbalistky jsou bez trenéra. Waibl po nevydařené kvalifikaci ME odstoupil

Velikost textu:

Praha – Pouze půl roku vydržel na lavičce českých volejbalistek trenér Alexander Waibl. Německý kouč po nevydařené kvalifikaci mistrovství Evropy odstoupil. Ve dvou říjnových barážových duelech proti Slovensku povede reprezentační tým jeho asistent Zdeněk Pommer mladší.

 Nový trenér českých volejbalistek Alexander Waibl
Nový trenér českých volejbalistek Alexander Waibl

Osmačtyřicetiletý kouč německého mistra Drážďan převzal reprezentaci letos v únoru a s českým volejbalovým svazem měl uzavřenou roční smlouvu s opcí. Po Italu Carlu Parisim, jemuž po loňském mistrovství Evropy vypršela po třech a půl letech smlouva, byl Waibl druhým zahraničním koučem českých volejbalistek.

"Ke svému rozhodnutí jsem došel po zvážení všech okolností. Cítím, že tým potřebuje nový impulz. Jsem přesvědčen, že mé odstoupení v současné chvíli pomůže týmu k postupu v dodatečné baráži," uvedl Waibl, který české hráčky od jara včetně světové Grand Prix a kvalifikace ME vedl v 15 zápasech. Sedm z nich skončilo vítězstvím, v osmi tým prohrál.

Za Waiblovým odstoupením stál také nesoulad s hráčkami. Na rozdíl od Parisiho se mu nepodařilo udržet pohodu v týmu, volejbalistky si stěžovaly, že neměřil všem stejným metrem. "Nějak jsme si prostě nesedli. Mezi týmem a trenérem to zkrátka neklapalo," uvedla na iSport.cz kapitánka týmu Aneta Havlíčková.

Další podrobnosti nechtěla odkrývat. "Asi by bylo ze strany trenéra férové, když jsme to spolu rozjeli, tak to dojet do konce. I vůči těm, kteří mu důvěru dali. Na druhou stranu nás to jako tým možná stmelí," dodala Havlíčková.

Vedoucí úseku volejbalové reprezentace Jakub Novotný přiznal, že jej odstoupení trenéra Waibla zaskočilo. "Museli jsme rychle reagovat. Zdeněk Pommer by měl zajistit kontinuitu nastaveného trendu a stylu práce," řekl Novotný.

přehrát video
Haník: Tým jsme připravovali pro Pommera, plán se urychlil

České volejbalistky utrpěly ve dvou kvalifikačních turnajích dvě porážky. V Brně podlehly Bělorusku 2:3, nečekaná druhá prohra 1:3 v posledním duelu turnaje v Mariboru s domácím Slovinskem je pak připravila o přímý postup na ME 2017 a poslala do baráže.

"Naším jediným cílem je nyní vítězství v baráži se Slovenskem a postup na mistrovství Evropy," řekl Pommer, který v extralize vede Ostravu. Realizační ani hráčský tým se po odstoupení trenéra Waibla nezmění.

První utkání baráže je na programu v sobotu 1. října v Jablonci, odveta se hraje ve středu 5. října v Popradu.

Trenéři volejbalové reprezentace žen (od 1994):

Milan Kafka (1994), Pavel Řeřábek (1995-98), Vladimír Pech (1999-2000), Miroslav Čada (2000-01), Stanislav Mitáč (2001-05), Táňa Krempaská (2006-09), Jiří Šiller (2009-11), Carlo Parisi (2012-15), Alexander Waibl (2016), Zdeněk Pommer (od 2016).

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.