ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Byl blízko, smlouvu však v NBA zatím nedostal. Balvín tak bude hrát za Bayern

Velikost textu:

Mnichov – Sen zahrát si NBA bude muset Ondřej Balvín minimálně o rok odložit. Český basketbalista zkoušel získat v zámoří smlouvu v Letní lize v dresu Denveru, a i když byl blízko, nakonec ji nedostal. Pivot vysoký 217 centimetrů tak letošní sezonu stráví v dresu Bayernu Mnichov, kam přestoupil ze Sevilly. S německým klubem podepsal dvouletou smlouvu.

Ondřej Balvín
Ondřej Balvín

"Hodně se na Bayern těším. Nové působiště je pro mě velká změna. Nové město, jiný styl basketbalu. Bude to pro mě zajímavá sezona. Také životní styl v Německu je jiný. Nemohu se dočkat," řekl Balvín, kterého Bayern oficiálně představil jako svou posilu.

Třiadvacetiletý pivot vyrůstal v Seville, kde hrál od svých 17 let. V poslední sezoně udělal velký výkonnostní vzestup, když patřil mezi nejlepší pivoty celé španělské ligy a měl nabídky z různých velkoklubů včetně euroligových celků. Nakonec se však rozhodl pro "eurocupový" Bayern, kde by měl dostat větší prostor na další rozvoj.

"Pozorovali jsme Ondřeje velmi dlouho. A za poslední rok udělal velký pokrok. Má velký potenciál a těší nás, že se rozhodl pro Bayern. Nepochybujeme, že pro nás bude posilou," řekl ředitel Bayernu Marko Pešič.

"Už jsem měl možnost Eurocup dvakrát hrát a vím, co očekávat. Letos to bude ale trochu jiné. Bayern má ambice Eurocup vyhrát, takže to pro mě bude nová zkušenost," tuší Balvín.

Do nového angažmá jde s cílem na sobě ještě více pracovat a za rok se zkusit do NBA prosadit, poté co letos už byl velmi blízko. "Je krásně vidět, jak funguje byznys v NBA a Summer League je toho krásným příkladem. Jsem rád, že jsem měl možnost vyzkoušet si to a dostat se do kontaktu s kluby NBA. Je to jiný svět. Mají neuvěřitelné zázemí a servis pro hráče. Je to pro mě motivace do budoucna a pomáhá mi to vytyčit cíl," prohlásil.

"Ukázalo mi to moje nedostatky. Mimo fyzické síly, o které vím a budu se na ní tuto sezonu soustředit, mi chyběla trošku lepší dynamika v nohou. Hlavně ale tím, že hraji v Evropě, mi chybí ten americký zabijácký instinkt, vzít míč a dát 20 bodů. To spousta hráčů na Summer League měla. Teď už ale vím, jak tam hráči přemýšlejí. To mi pomůže k dalšímu růstu," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.