ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina
ME ve volejbalu

Volejbalistky nesebraly silným Němkám ani set

Velikost textu:
aktualizováno 28. 9. 2015 21:42

Eindhoven (Nizozemsko) - České volejbalistky prohrály na ME v přímém souboji o druhé místo skupiny s Německem 0:3 po setech 17:25, 23:25 a 17:25. V osmifinále play-off narazí na domácí Belgii, která v duelu nejlepších týmů skupiny B prohrála s Tureckem 0:3.

Oproti předcházejícím dvěma zápasům proti Rumunsku a Srbsku chyběla českým volejbalistkám větší herní jistota a v žádném setu nezachytily počáteční nápor soupeřek. V úvodním dějství rychle prohrávaly 1:5 a bodovou ztrátu už nedotáhly. Trenér Carlo Parisi se pokusil otupit tlak Němek střídáními. Ale ani tah se zařazením Vincourové, Vanžurové a dobře podávající Hodanové nevyšel. Podařilo se pouze na chvíli snížit náskok Němek, které nejvíce těžily z důrazných útoků Brinkeové a Kozuchové, na tříbodový rozdíl (14:17). V závěru sady opět Češky herně odpadly a trápení podtrhla Havelková při setbolu soupeřek zkaženým podáním.

Nejlepší výkon podaly české volejbalistky ve druhém setu. Zásluhou zpřesněných bloků i důraznějšího útoku držely krok až do stavu 22:22. Dvěma zbytečnými chybami ale nabídly Německu i druhou sadu v poměru 25:23.

Nevydařený závěr se odrazil na výkonu českých hráček ve třetím setu, kdy rychle prohrávaly 6:12 a vidina případného zvratu a zisku alespoň jednoho setu se jim vzdálila. Stejně jako v přecházejících dvou zápasech byly hlavními českými oporami Havlíčková s devíti body a Havelková, která si připsala o bod méně. Na bloku se prosazovala Purchartová.

"Prohra a náš výkon je pro mě zklamáním. Někdy přílišná chuť vyhrát sehraje i negativní roli," uvedl kouč českých volejbalistek Carlo Parisi. "Začali jsme nervózně a na konci druhého a třetího setu jsme udělali chyby, které byly pro výsledek zásadní," dodal.

ČR - Německo 0:3 (-17, -23, -17)

Rozhodčí: Kozlovskij (Ukr.), Gaupp (Fr.). Čas: 85 min. Diváci: 350.

Sestava a body ČR: Havelková 8, Purchartová 7, Havlíčková 9, Mlejnková 6, Sajdová 3, Smutná, libero Kovářová - Kossányiová 2, Hodanová 1, Trnková, Dostálová, Vanžurová, Vincourová, Toufarová, libero Dostálová. Trenér: Parisi.

Nejvíce bodů Německa: Brinkerová 16, Kozuchová 15.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.