ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Evropské zlato vybojovali v Brně baseballisté Nizozemska

Velikost textu:
aktualizováno 21. 9. 2014 18:36

Brno Baseballisté Nizozemska jsou novými evropskými šampiony. V Brně zopakovali ve finále výhru nad Itálií ze skupiny (5:0), tentokrát poměrem 6:3. Ukončili tak panování Italů z posledních dvou mistrovství Evropy. Celým turnajem navíc prošli bez porážky. Čeští baseballisté skončili čtvrtí, což je jejich historický úspěch.

přehrát video
ME v baseballu 2014 Česko

Nizozemci v rozhodujícím duelu předčili Italy ve všech směrech. Kromě precizní obrany byl mezi oběma soupeři největší rozdíl na pálce. Z šesti bodů dali vítězové pět po sólových homerunech, po čtyřech směnách vedli už 4:0.

Italové se herně zvedli třemi body v sedmém inningu. Tím ale jejich odpor skončil, neboť je jejich soupeř ke zvratu nepustil. Nizozemci získali titul po sedmileté přestávce. V historii dosavadních třiatřiceti evropských šampionátů jsou suverénně nejlepším týmem, v Brně si připsali 21. prvenství. Italové vyhráli mistrovství Evropy desetkrát.

Mistrovství Evropy v baseballu v Brně:

Finále: Nizozemsko - Itálie 6:3.

Další pořadí: 3. Španělsko, 4. Česko, 5. Německo, 6. Francie, 7. Belgie, 8. Rusko, 9. Velká Británie, 10. Řecko, 11. Švédsko, 12. Chorvatsko.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.