ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Házenkáři budou na MS hrát proti silným týmům Francie a Švédska

Velikost textu:
aktualizováno 20. 7. 2014 22:31

Dauhá – Čeští házenkáři se na mistrovství světa v roce 2015 utkají s oběma finalisty posledních olympijských her Francií a Švédskem, dále s Alžírskem, Egyptem a Spojenými arabskými emiráty. Rozhodl o tom los v dějišti šampionátu Kataru.

Radost českých házenkářů
Radost českých házenkářů

Outsiderem skupiny jsou Spojené arabské emiráty, naopak jasným favoritem jsou vládci světové házené posledních let Francouzi, na které svěřenci nových českých trenérů Daniela Kubeše a Jana Filipa narazí i v kvalifikaci mistrovství Evropy v roce 2016. Výběr galského kohouta po skvělých výkonech vyhrál evropský šampionát, opanoval i minulé dvě olympiády a dva z posledních tří světových šampionátů.

Mimořádně těžkým soupeřem bude i Švédsko. Na minulém MS Švédové nestartovali, v roce 2011 ale obsadili čtvrtou příčku, na letošním Euru pak skončili sedmí, přičemž český tým byl patnáctý. Na světovém šampionátu bude poprvé od roku 2007, když si účast vybojoval po famózním obratu v červnové baráži proti Srbsku, když v domácí odvetě dokázal smazat osmigólové manko z prvního utkání.

Šampionát se hraje v Kataru od 15. ledna do 1. února příštího roku. Ze čtyř šestičlenných skupin postoupí vždy první čtyři celky do osmifinále.

 • "Mám radost, že je to skupina, ze které máme možnost postoupit. Favorit je jasný - Francie, outsider jsou Spojené arabské emiráty. O zbylá tři postupová místa se popereme my, Švédsko, Alžírsko a Egypt. Musíme do toho jít s veškerým respektem, pokorou a prací, abychom tyhle soupeře zvládli a dostali se dál. Myslím, že je to v silách našeho týmu, z toho pohledu spokojenost," řekl reprezentační manažer Karel Nocar.

Podle Nocara bude šampionát v netradiční destinaci velkolepý. "Myslím, že nás tady čeká něco, co házená asi ještě nezažila. Katar chce tímhle katapultovat házenou do fotbalového světa. Co se týká zázemí, hotelů a dalších věcí jako fitness a wellness či stravování, vše bude na top úrovni. Jen jsem trochu zvědav, jak zvládnou organizaci," uvedl Nocar.

 • "Jednoznačným favoritem skupiny jsou Francouzi, následováni Švédy. Africké celky pro nás budou nepříjemné. Musíme se na ně maximálně připravit, protože tyto zápasy budou s největší pravděpodobností rozhodovat o našem postupu ze skupiny. Bylo období, kdy jsme s Afričany měřili síly poměrně často, v posledních letech jsme ale příliš přímé konfrontace nezažili. O to důslednější musí být naše taktická příprava," dodal trenér Jan Filip.
přehrát video
Házenkáři budou na MS hrát proti silným týmům Francie a Švédska

Složení základních skupin MS 2015:

Skupina A: Španělsko, Slovinsko, Katar, Bělorusko, Brazílie, Chile.

Skupina B: Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Makedonie, Rakousko, Tunisko, Írán.

Skupina C: Francie, Švédsko, Alžírsko, ČR, Egypt, Spojené arabské emiráty.

Skupina D: Dánsko, Polsko, Rusko, Argentina, Bahrajn, Německo.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.