Touchdown

Opavští basketbalisté bez Šiřiny opět prohráli s Kolínem

Praha - Opavští basketbalisté bez zraněného klíčového rozehrávače Jakuba Šiřiny prohráli ve 37. kole NBL s Kolínem a stejnému soupeři podlehli už potřetí v sezoně. Po domácí porážce 64:78 se třetí Opavě přiblížil Děčín, který na palubovce posledního Jindřichova Hradce vyhrál o dva body (72:70).

Sestřih basketbalového utkání Opava - Kolín

Šiřina si poranil nohu při víkendovém souboji s Pardubicemi a jen z lavičky sledoval, jak jeho spoluhráči bojují s nervozitou, často chybují a marně se snaží smazat bodový náskok Kolína. "Dalo se vyhrát, ale museli bychom podat optimální výkon. Celý zápas jsme tahali za kratší konec. A utkání se nám vůbec nevydařilo," řekl kouč Slezanů Petr Czudek.

Druhý tým ligové tabulky Prostějov porazil doma Pardubice 90:64, ale trhák se domácím povedl až v závěru třetí čtvrtiny. S pomocí tří trojek, z nichž dvě dal Pandula, se z manka 47:51 dostali do trháku 64:53.

"Začátek byl vydařený, pak se to ale trochu pokazilo. Naštěstí nám vyšla druhá polovina třetí čtvrtiny, kdy jsme odskočili na dvoucifrerný rozdíl. V takových situacích už se cítíme dobře, čemuž odpovídal závěr zápasu," uvedl prostějovský kouč Zbyněk Choleva.

Výsledky 37. kola ligy basketbalistů:

Opava - Kolín 64:78 (16:25, 31:42, 52:64), Brno - USK Praha 86:93 (23:22, 41:42, 64:65), Jindřichův Hradec - Děčín 70:72 (17:22, 38:35, 60:54), Prostějov - Pardubice 90:64 (20:16, 41:40, 64:53).