ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Nohejbalisté Modřic jsou nejlepším týmem Evropy

Velikost textu:
aktualizováno 21. 5. 2012 21:35

Cortea – Významného úspěchu dosáhl nohejbalový klub z Modřic. O víkendu totiž vyhrál na Korsice Pohár Mistrů evropských zemí a je tak nejlepším evropským klubem sezony. 

Vítězní nohejbalisté Modřic
Vítězní nohejbalisté Modřic

O titulu nejlepšího nohejbalového klubu Evropy se rozhodovalo o víkendu na Korsice. Z vítězství se nakonec radoval český mistr z Modřic. V turnaji ztratil jediný zápas z dvanácti odehraných duelů.

Ve finále si Modřice poradily se slovenským šampionem Košicemi, které měly v sestavě hned čtyři úřadující mistry světa. Přesto Češi zvítězili 3:1 na zápasy, když uspěli v obou utkáních dvojic i ve trojicích. Po dlouhých osmi letech je tak český tým opět nejlepším mužstvem Evropy.

Modřice na turnaji porazily švýcarský Groley 4:0 a stejným výsledkem i domácí Venaco. "Nejtěžší byl závěrečný zápas s Košicemi, do kterého jsme vstoupili prohrou našeho Mrákavy s nejlepším současným světovým singlistou Ižoldem. Ovšem podařilo se nám zvládnout koncovky dalších tří utkání. Tento úspěch považuji za ještě cennější než naše první vítězství v PMEZ," řekl trenér nohejbalistů Modřic Petr Gulda. 

přehrát video
Modřice zvítězily v PMEZ

PMEZ v nohejbalu v Corte (Francie) - konečné pořadí: 1. Sokol Exmost Modřice, 2. DPMK Košice, 3. Groley (Švýc.), 4. Venaco (Fr.).

Výsledky Modřic: Modřice - Groley 4:0, Modřice - Venaco 4:0, Modřice - Košice 3:1. 

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.