ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Basketbalisty Nymburka čeká zápas o postup v Evropském poháru

Velikost textu:

Praha - Basketbalisty Nymburka čeká závěrečné utkání osmifinálové skupiny Evropského poháru, ve kterém se postaví francouzskému Gravelines. K postupu jim však nemusí stačit ani výhra. Středočechům nezbývá, než doufat, že v souběžném duelu VEF Riga prohraje s Valencií. Nymburk o jistotu postupu přišel v minulém utkání s Rigou, které prohrál 80:84 po prodloužení, když závěr utkání výrazně ovlivnilo sporné rozhodnutí sudích. Nymburk podal protest, který však byl zamítnut.

Nymburští basketbalisté
Nymburští basketbalisté

"Nic nemůžeme vzdát a dokud naděje žije, musíme ji živit. Musíme vyhrát ve Francii a doufat, že Valencie poslední zápas nepodcení. Bude to asi poprvé, co budu Valencii fandit," řekl křídelní hráč Nymburka Pavel Pumprla.

Na Nymburk sice čeká poslední tým tabulky skupiny I, který v osmifinále ani jednou nevyhrál, ale rozhodně nejde o snadného soupeře. Gravelines je v tabulce kvalitní francouzské ligy na druhém místě jen kvůli horšímu skóre.

"Na venkovních hřištích nám to ale jde. V Gravelines šanci na výhru rozhodně máme. Podle mě o našem postupu rozhodne, jak přistoupí Valencie k zápasu v Rize," připomněl Petr Benda, že Valencie jako jistý vítěz skupiny už nemá motivaci.

S tím ale nesouhlasí sportovní ředitel Nymburka Michal Ježdík. "Valencie si v současné chvíli nesmí dovolit prohrát žádný zápas. Vzhledem k jejich rozpočtu se od nich čekalo víc a za druhé přišel trenér Perasovič, který chce zůstat na vítězné vlně. "Věřím, že Valencie bude hrát na sto procent," uvedl Ježdík. "Ale my se musíme soustředit na sebe. Protože ani Gravelines nebude chtít skončit bez vítězství. Bude to hodně zajímavé úterý," dodal.

Obě utkání začnou v 18:00. Pokud Nymburk postoupí, ve čtvrtfinále narazí na Petrohrad.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.