Zubří je i přes prohru v Bosně v osmifinále Vyzývacího poháru

Goražde (Bosna) - Házenkáři Zubří postoupili do osmifinále Vyzývacího poháru. V odvetě třetího kola na palubovce bosenského celku MRK Goražde sice prohráli 26:31, ale po domácí výhře 40:26 si takové zaváhání mohli dovolit. Soupeře v příštím kole pro nejlepších 16 týmů se Zuberští dozvědí při úterním losování.

Tým Jiřího Miky vstoupil do odvety nadějně a ujal se vedení 5:2. Soupeř pak ale využil dvojnásobné vyloučení hostů k nastartování obratu, a když navíc Zubeří neproměnilo tři sedmimetrové hody, byli domácí po prvním poločase o čtyři góly vpředu (14:10).

Hráči Goražde měli i ve druhém poločase utkání pod kontrolou, ale utrhnout se na větší brankový rozdíl nedokázali a na žádné drama nedošlo. Hosté si pak dovolili i prostřídat sestavu.

"Utkání bylo velmi tvrdé a naši hráči byli často ve vyložených příležitostech atakováni. I v těžké atmosféře jsme však dokázali soupeři odolat. Družstvo si zaslouží pochvalu. Hráči nepodlehli tlaku a utkání zvládli," uvedl na svazovém webu trenér Mika.