ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Finále volejbalistů se vrací do Českých Budějovic

Velikost textu:
aktualizováno 30. 4. 2011 17:36

Ostrava - Volejbalisté Ostravy odložili korunovaci Českých Budějovic a po výhře 3:0 vrátili finálovou sérii extraligy na jih Čech. Lepším servisem i obranou na síti poprvé předčili Jihostroj a vynutili si pátý zápas, který se bude hrát v pondělí od 18:00.

Ostravští volejbalisté
Ostravští volejbalisté
Otevřít galerii
 • Ostravští volejbalisté autor: Ožana Jaroslav, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Extraligové finále volejbalistů autor: Ožana Jaroslav, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Úvod čtvrtého finále nezastihl Jihočechy v ideální formě. Trápili se na servisu a nevynucenými chybami živili tlak soupeře, který znovu hlavně zásluhou Michaloviče a kvalitního bloku rychle dospěl k suverénnímu vítězství v prvním setu.

Další rána stihla České Budějovice na začátku druhé sady. Blokař Sukuba pod sítí špatně došlápl a se zvrtnutým kotníkem musel ze hry. A ani na hřišti se hosté nemohli chytit. S Ostravou se tahali do konce setu, ale v jeho závěru prokázali domácí opět větší sílu na síti.

Ta pokračovala i po druhé změně stran, ostravští hráči dnes rozhodně nechtěli soupeři dopřát korunovaci a mistrovské oslavy. Výrazně vyšší úspěšností podání a celkem 15 bodovými bloky po hodině a čtvrt dospěli k výhře 3:0 a stále živí šanci na první titul od roku 2006.

České Budějovice nicméně po třech výhrách a studené sprše neskládají zbraně a na pondělní večer vyhlásily konec série. Pokud svá slova doloží výsledkem, mohou se stát mistry už počtvrté za posledních pět let a nejlepším způsobem se rozloučit s koučem Petrem Bromem, který odchází do Příbrami.

"Nebyli jsme tak úspěšní v útoku, celý zápas jsme měli problémy s přihrávkou. Vyjma Motyse pro nás byly problémem bodové balony," hledal Brom příčiny neúspěchu. "Dnes byla Ostrava lepší, co se týče obrany i útoku. My jsme až moc podlehli tomu, že si to doma nějak uhrajeme. Ale vracet se už nechceme v žádném případě," uvedl Brom.

Ostrava byla ve čtvrtém finále lepší ve všech směrech. "V pátek Budějovice chtěly více, dneska to bylo obráceně a v tom vidím největší rozdíl," konstatoval ostravský trenér Zdeněk Šmejkal. "Ale dařilo se nám více bránit na síti, dohrávat bodové balony. Hosté možná trošku podlehli uspokojení, my jsme se semkli a zabojovali," dodal.

Finále play-off volejbalové extraligy mužů - 4. zápas:
Ostrava - České Budějovice 3:0 (18, 20, 23)
Rozhodčí: Dočkal, Pecháček. Čas: 74 min. Diváci: 400. Stav série: 1:3.

Finále volejbalové extraligy mezi Ostravou a Českými Budějovicemi
Finále volejbalové extraligy mezi Ostravou a Českými Budějovicemi
Více fotek
 • Finále volejbalové extraligy mezi Ostravou a Českými Budějovicemi autor: Ožana Jaroslav , zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2510/250980.jpg
 • České Budějovice - Ostrava autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2497/249608.jpg

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.