ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Český kouč honil s kulovnicí moderátora rádia

Velikost textu:

Olomouc - U volejbalistek extraligového Sokola Šternberk skončil trenér Adrián Ferulík. Toho minulý týden zadržela slovenská policie poté, co svým vozem pronásledoval moderátora Rádia Expres. Šternberk, který je po šesti kolech s jediným vítězstvím na posledním místě tabulky, s Ferulíkem ukončil spolupráci. "Extraligový klub samozřejmě nemůže mít na lavičce trenéra, který má problémy se zákonem. Proto hledáme jeho náhradu," řekl předseda šternberského klubu Jiří Zemánek.

Volejbal
 • Volejbal autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2103/210223.jpg?1289825683
 • Adrián Ferulík zdroj: Nový čas https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Slovenská policie objevila ve Ferulíkově automobilu kulovnici. Vyšetřovatel ho proto obvinil z nedovoleného ozbrojování a obchodování se zbraněmi. V současnosti je volejbalový kouč ve vazbě.

Pětapadesátiletý Ferulík, který má české občanství, podle listu v minulosti obtěžoval také další zaměstnance Rádia Expres i jiné slovenské rozhlasové stanice. "Od června 2007 jsme dostávali e-maily, které obsahovaly nejdřív nesmyslné prosby o pomoc, například při řešení restitučních a dědičných věcí v Lotyšsku, poté e-maily plné vulgárních nadávek a agresivity," uvedla ředitelka Expresu Eva Babitzová.

Ferulík získal se slovenskými kadetkami bronz na mistrovství Evropy 1995, o čtyři roky později byl zvolen nejlepším volejbalovým trenérem na Slovensku. Působil také ve Slávii UK Bratislava a vedl i ženskou reprezentaci, od níž byl v roce 2001 odvolán kvůli neshodám s hráčkami. V zahraničí trénoval také mužské týmy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.