ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Basketbalistky dostanou Zlatou plaketu prezidenta republiky

Velikost textu:

Praha - České basketbalistky obdrží za stříbrnou medaili z mistrovství světa Zlatou plaketu prezidenta republiky. Václav Klaus jim předá ocenění v pátek před polednem na Pražském hradě. Z úspěšného týmu na setkání zřejmě nedorazí jen Jana Veselá, kterou podle generálního sekretáře České basketbalové federace Miloše Pražáka neuvolní její zaměstnavatel španělská Valencie.

Lubor Blažek a české basketbalistky
Lubor Blažek a české basketbalistky
Otevřít galerii
 • Lubor Blažek a české basketbalistky autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1994/199400.jpg?1286179757
 • Basketbalistka Hana Horáková se stříbrnou medailí z MS autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1995/199401.jpg?1286179966

Bývalý basketbalista Klaus byl patronem šampionátu, který skončil v neděli v Karlových Varech. Českým reprezentantkám fandil přímo v hale v Karlových Varech v dramatickém čtvrtfinále s Austrálii i ve finálovém zápase s USA, po němž výběru trenéra Lubora Blažka na palubovce osobně gratuloval při slavnostním ceremoniálu.

V pátek se s úspěšným týmem setká znovu a ocení ho stejně jako v dubnu české medailisty z olympijských her ve Vancouveru. Reprezentace basketbalistek se však na Pražském hradě nesejde v kompletním složení.

Určitě bude chybět křídelní hráčka Veselá. "Zkoušeli jsme apelovat na několika frontách, ale vedení Valencie o tom nechtělo příliš slyšet," řekl Pražák. Na Hradě by naopak neměla chybět kapitánka Hana Horáková. Ta se sice už dnes měla hlásit na začátku přípravy ve svém novém působišti ve Fenerbahce Istanbul, ale nakonec prý dostala výjimku a připojí se k tureckému týmu až v sobotu po setkání s prezidentem. Dorazí i Ilona Burgová, kterou už také o víkendu s Bourges čeká přípravný turnaj v Mondeville.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.