ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Ve čtvrtfinále MS se utká Španělsko se Srbskem

Velikost textu:

Istanbul - Prvními čtvrtfinalisty basketbalového mistrovství světa jsou obhájci titulu Španělé a vicemistři Evropy Srbové. Úřadující světoví i evropští šampioni v repríze finále předchozího světového šampionátu porazili Řecko 80:72, Srbové vyřadili v dramatické koncovce balkánského derby Chorvatsko po výhře 73:72. Oba celky si spolu zahrají o semifinále ve středu 8. září. Záznamy duelů najdete zde.

Hráči Srbska
Hráči Srbska
Otevřít galerii
 • Hráči Srbska autor: Ibrahim Usta, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Španělsko - Řecko autor: Thanassis Stavrakis, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

O postupu Španělů se rozhodlo v závěrečných šesti minutách, kdy se jim od stavu 58:57 povedl trhák díky devíti bodům za sebou. Spolehlivý rozehrávač Juan Carlos Navarro, který byl s 22 body nejlepším střelcem zápasu, pak už Španěly bezpečně dovedl k vítězství.

Derby týmů z bývalé Jugoslávie bylo naproti tomu dramatické do poslední sekundy. V té také rozhodl o výsledku trestným hodem Aleksandar Rašič. Srbský rozehrávač zahrával těsně před koncem dvě šestky, hned tu první proměnil a strhl vedení na stranu svého týmu.

Druhý trestný hod spoluhráč českého reprezentanta Jana Veselého z Partizanu Bělehrad z taktických důvodů minul, aby Chorvatům nezbyl čas na případnou poslední akci z rozehrávky z pod koše.

Nejlepším střelcem zápasu byl s 21 body chorvatský rozehrávač Marko Popovič, který předtím dvěma trestnými hody vyrovnal na 72:72. Vzápětí ale Chorvaté faulovali Rašiče, který svým patnáctým bodem utkání rozhodl. Víc bodů v srbském týmu dal jen pivot Nenad Krstič (16).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.