ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Britové draží olympijské suvenýry

Velikost textu:

Londýn - O tom, že olympijské hry v Londýně byly úspěšné a nesmírně populární, svědčí i obrovský zájem mezi fanoušky o autentické suvenýry. V internetové aukci se dá koupit ledacos, co se sportovním svátkem souvisí - od oblečení komparsistů při slavnostním zahájení přes olympijské náčiní až po oficiální výsledkové listiny atletických soutěží nebo vlajky zúčastněných zemí.

Závěrečný ceremoniál olympiády v Londýně
Závěrečný ceremoniál olympiády v Londýně

Za olympijskou pochodeň s podpisem zlatého medailisty v časovce Bradleyho Wigginse byl její nový majitel například ochoten zaplatit 13 000 liber (asi 413 tisíc korun). Basketbalový míč z finále mužského turnaje mezi týmy USA a Španělska se vydražil za 3 755 liber, výsledková listina atletiky za 4 030 liber.

Draží se také soutěžní oštěpy, jeden se např. prodal za 2 010 liber a možná právě s ním si dohodila pro další zlatou medaili Barbora Špotáková. Populární jsou také rekvizity z umělecké části programu slavnostního zahájení, třeba cena za šaty kouzelné chůvy Mary Poppinsové začala na 855 librách a brzy překročila tisícovku.

Na dračku jdou také vlajky některých zemí. Nejvyšší nabídka přišla za americkou (4 750 liber), na opačné straně zájmu byla cedule s nápisem Angola. V úterý se její cena z 80 liber vůbec nepohnula. Organizátoři aukce věří, že prodejem získají desetitisíce liber. Výtěžek "olympijské burzy" si rozdělí britské sportovní organizace.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.