ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Vzpěrač Steiner měl štěstí. Činka mu páteř neporanila

Velikost textu:

Londýn - Činka padající za krk neporanila německému vzpěrači Matthiasi Steinerovi páteř. Olympijský vítěz z Pekingu připravil divákům horké chvilky v úterý při soutěži nejtěžší váhové kategorie, když při neúspěšném trhu ztratil rovnováhu. Činka těžká 196 kg se mu smekla přes krk na tvář a na stehno.

Matthias Steiner
Matthias Steiner

"Bolí to jak čert," přiznal Steiner po magnetické rezonanci v nemocnici v olympijské vesnici, která vyloučila poranění páteře. Čekají ho ještě další testy, zda je poškozené svalstvo. Krk mu totiž natekl a obával se, zda nepodařený pokus nezanechal vážné následky.

"Naštěstí jsme si já i má rodina oddechli, že se nestalo nic vážného. Sport jde v této chvíli stranou," dodal devětadvacetiletý silák a soupeř Jiřího Orsága. Otřesený odešel do útrob haly po svých a zaťatou pěstí naznačil fanouškům, že je v pořádku.

Rodák z Vídně startoval ještě v Aténách v roce 2004 za Rakousko, pak se ale nepohodl s národním svazem a odstěhoval se za manželkou do Německa. Ta mu však v létě 2007 tragicky zahynula v autě. Když o rok později na olympiádě v Pekingu stoupal na stupně vítězů, měl u sebe její fotografii.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.