ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Kirani James "půjde" po světovém rekordu

Velikost textu:

Londýn – Jamesovi je teprve devatenáct let a v pondělí jako první neamerický atlet prolomil na trati 400 metrů hranici 44 sekund. Talent z Grenady s přezdívkou Jaguár svým suverénním vítězstvím v olympijském finále vzbudil obdiv a vysloužil si slova chvály od světového rekordmana Michaela Johnsona.

Kirani James
Kirani James

Slavný Američan vidí v mladíkovi svého nástupce.

"Je velmi mladý a má spoustu, spoustu let na to, aby se o této disciplíně hodně naučil. Jsem si jistý, že půjde po světovém rekordu - mém světovém rekordu - a mohl by to být opravdu právě on, kdo ho zlomí, protože je to obrovský talent," řekl Johnson.

Johnsonovo světové maximum z mistrovství světa v Seville 1999 má hodnotu 43,18 sekundy. James v londýnském finále ubral ze svého osobního rekordu 42 setin na 43,94. V historických tabulkách teď má před sebou jenom osm Američanů včetně Johnsona. James vtrhl do velké atletiky jako kometa - v roce 2009 se stal dorosteneckým mistrem světa, o rok později juniorským a vloni už dominoval na seniorském šampionátu v Tegu, a to při svém teprve čtvrtém startu s profesionály.

Necelé dva měsíce před dvacátými narozeninami teď opanoval i olympijské hry a získal na této akci vůbec první medaili pro svoji ostrovní zemi.

"Tam teď asi propuklo šílenství, asi tam začala v ulicích obrovská párty, těžko popsatelná," poznamenal James po vítězném závodě.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.