ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Sestry Antošovy skončily v rozjížďce páté a musí do oprav

Velikost textu:
aktualizováno 30. 7. 2012 12:49

Londýn - Jitka a Lenka Antošovy obsadily v rozjížďce dvojskifu olympijské regaty páté místo a o postup do finále budou muset ještě zabojovat. Poslední místo obsadila nakonec i čtyřka mužů bez kormidelníka. Opravy jsou na programu v úterý. 

Jitka Antošová
Jitka Antošová

Veslařky pražské Slavie ve svém prvním společném vystoupení na olympiádě viditelně šetřily síly. Přímo do finále postoupily dvě nejrychlejší lodě, přičemž o výhře v současnosti nejlepší světové posádky Katherine Graingerové a Anny Witkinsové z Velké Británie nebylo od startu pochyb.

Čtyřka "bez" do finále postoupit nemohla, ve hře byla účast v semifinále, do kterého se přímo kvalifikovaly tři ze čtyř posádek. Češi se zpočátku drželi na třetím místě, ale poté je předstihla čtveřice Běloruska a svěřenci trenéra Petra Blechy se před ni i přes velkou snahu v závěru již posunout nedokázali. V úterý budou ve čtyřčlenné opravě bojovat o tři postupová místa.

Druhé postupové místo poté také s přehledem kontrolovaly Novozélanďanky Anna Reymerová a Fiona Patersonová. V úterních opravách bude o dvě postupová místa bojovat šest posádek.

Jitka Antošová:
Chtěly jsme bojovat o postup, ale když se na 750 metrech před nás dostaly Číňanky, tak jsme se snažily šetřit síly. Britky byly jasné favoritky a bojovat ve třech lodích o jedno postupové místo by byl risk. Uvidíme, jak to bude vypadat v úterý. Bude to ale hodně těžké.

Milan Bruncvík:

Nepodařilo se nám na začátku dostat do pěkného tempa a ani na konci jsme
se nesešli ve finiši, proto jsme nedokázali Bělorusy potrápit.  

 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.