ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Radcliffeová odstoupila z OH kvůli bolavým kloubům

Velikost textu:
aktualizováno 29. 7. 2012 18:25

Londýn - Světová rekordmanka Britka Paula Radcliffeová kvůli dlouhodobým potížím s klouby nepoběží maraton na olympijských hrách v Londýně. Osmatřicetiletá vytrvalkyně se musela rozloučit s vidinou účasti na páté olympiádě kvůli osteoartróze, která ji trápí řadu let. Na domácí půdě chtěla Radcliffeová bojovat o svou první olympijskou medaili, která v její bohaté sbírce úspěchů chybí. "I když je to obtížné definitivně se vzdát tohohle snu, můžu alespoň říct, že jsem zkusila úplně všechno," uvedla.

Britka Paula Radcliffeová
Britka Paula Radcliffeová

Kvůli zdravotním potížím visel otazník nad jejím startem už dlouho. Začátkem července ještě Radcliffeová zkusila zlepšit svůj stav léčbou u specialisty v Německu, ale ani to nepomohlo. "Od chvíle, kdy Londýn získal olympijské hry, pro mě byly hlavním cílem. I v hodně těžkých časech jsou kvůli nim pořád bojovala, dávaly mi motivaci. Proto mě tolik bolí, že to nakonec nevyjde," konstatovala matka dvou dětí.

Právě v Londýně zaběhla Radcliffeová v roce 2003 světový rekord 2:15:25. Na kontě má tituly světové šampionky v krosu, zlato z mistrovství Evropy na desítce, ale na OH medaili nikdy nezískala.

Na startu olympijského maratonu v Londýně ji 5. srpna nahradí Freya Murrayová, jejíž osobní rekord má hodnotu 2:28:12.

Radcliffeová se rozzuřila na britská média

Nejlépe byla čtvrtá v roce 2000 na dráhové desítce, o čtyři roky dřív skončila pátá na pětce. V Aténách 2004 závod na 10 000 metrů ani maraton nedokončila kvůli zdravotním problémům, v Pekingu po potížích v přípravě byla v maratonu třiadvacátá.

Ještě dnes dopoledne se Radcliffeová zlobila na některá britská média, která přinesla informaci, že účast v olympijském maratonu vzdala. Na Twitteru si postěžovala, že ji zraňuje, když list "Daily Mail nebo kdokoliv další se tváří, že zná moji situaci, aniž bych absolvovala závěrečný běžecký test". O pár hodin později se však trojnásobná vítězka Londýnského maratonu se startem na hrách definitivně rozloučila.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.