ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Generálním manažerem slovenských hokejistů bude nově Šatan

Velikost textu:

Bratislava - Novým generálním manažerem slovenské hokejové reprezentace se stal Miroslav Šatan. Dvaačtyřicetiletý bývalý útočník a majitel kompletní sbírky medailí ze světových šampionátů podepsal se slovenským svazem (SZLH) jednoletou smlouvu s roční opcí. Nahradí na této pozici Róberta Švehlu.

Miroslav Šatan
Miroslav Šatan

"Jsem rád, že Miro souhlasil s naší nabídkou. Věříme, že je to ta nejlepší možnost pro slovenský hokej," uvedl prezident SZLH Martin Kohút. Šatan by měl v nejbližších dnech oznámit jména reprezentačních trenérů a členů realizačního týmu.

Švehla skončil na pozici generálního manažera slovenské reprezentace po dvou letech. Hlavním trenérem byl v době jeho působení Zdeno Cíger. Slováci na letošním mistrovství světa skončili až na 14. místě a vážně jim hrozil sestup do skupiny A divize I.

Šatan byl generálním manažerem Výběru Evropy, který došel na zářijovém Světovém poháru v Torontu do finále, kde prohrál s Kanadou. V dresu Slovenska dlouholetý kapitán národního týmu dosáhl na zlato na MS v roce 2002, dvakrát i na stříbro (2000 a 2012) a jednou na bronz (2003). V roce 2009 získal s Pittsburghem Stanleyův pohár.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.