ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka
17. září - 1. října 2016
Světový pohár

Kouč hokejistů Jandač: Ostudu jsme neudělali, zkušenosti předám dál

Velikost textu:

Praha - Trenér Josef Jandač stále lituje, že čeští hokejisté nevyužili možnost postoupit na úkor týmů Evropy a USA do semifinále Světového poháru. Je ale rád, že jeho výběr popřel prognózy o roli outsidera a ostudu na turnaji neudělal. "Řekl jsem před turnajem, že nemáme ani černé brýle, ani si nenasazujeme růžové, to se potvrdilo," uvedl Jandač.

Josef Jandač na střídačce českého týmu
Josef Jandač na střídačce českého týmu

Reprezentace po prohrách s Kanadou (0:6) a Evropou (2:3 v prodloužení) a výhrou nad USA (4:3) skončila v turnaji celkově šestá. Jandač litoval, že tým nezvládl proti Výběru Evropy prodloužení, v němž by jej získaný bod nasměroval k boji o semifinále proti USA. "Šance tam byla. Jsou to jen dedukce, ale chyběl nám bod k postupu do semifinále," uvedl Jandač.

Pochvaloval si fungování širšího realizačního týmu, jehož složení bude s vedením svazu řešit v nadcházejících týdnech. Pro Euro Hockey Tour v něm jistě zůstanou asistenti Jiří Kalous a Jaroslav Špaček, trenér brankářů Petr Jaroš a videokouč Denis Havel.

Utkání Kanada - ČR
Utkání Kanada - ČR

Jandač by rád dál spolupracoval i s asistentem Václavem Prospalem, hlavním skautem Jiřím Fischerem a generálním manažerem Martinem Ručinským, kteří byli jmenováni pouze pro Světový pohár. "Všichni projevili zájem pokračovat a budeme to dolaďovat, na které turnaje by byli. Podmínka bude, aby absolvovali všechny velké turnaje. Jirka Fischer je smluvně vázán v Detroitu, Venca Prospal trénuje v Tampě juniory," řekl Jandač.

Má představu, že by Euro Hockey Tour mohl absolvovat menší realizační tým a na mistrovství světa či další velké akce v příštích letech by se rozšířil. "Budu požadovat, aby tam ti lidé byli, pokud to bude aspoň trošku možné a pro svaz únosné," doplnil Jandač.

Petr Mrázek v akci proti USA
Petr Mrázek v akci proti USA

Jandač chce ze zkušeností ze Světového poháru vytvořit výstup, který by rád předal na semináři zájemcům z řad dalších trenérů. "Abychom pomohli víc českému hokeji a posunuli se dál, protože kanadsko-americký svět nám trošičku uniká, nejen Čechům, ale celé Evropě," podotkl Jandač.

přehrát video
Jandač po Světovém poháru: Ostudu jsme neudělali
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.