ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Reprezentaci opustili čtyři hráči, do Švédska by měli odjet Jordán s Hertlem

Velikost textu:

Jihlava V přípravě hokejové reprezentace na blížící se mistrovství světa v Praze a Ostravě pokračuje 29 hráčů. Po vítězném zápase proti Slovensku kouč Vladimír Růžička z kádru vyřadil obránce Jakuba Jeřábka a útočníky Vladimíra Svačinu, Ondřeje Romana a Petra Pohla. Na pondělním srazu se již nebude hlásit ani brankář Jan Lukáš, který však s týmem jen trénoval.

Ondřej Němec (vpravo)
Ondřej Němec (vpravo)

Místo vyřazených hráčů se k mužstvu ve Velkých Popovicích připojí gólman Alexander Salák z Novosibirsku, obránce Ondřej Němec z CSKA Moskva a trojice z pražské Sparty Adam Polášek, Jan Buchtele a Michal Vondrka. Růžička by na zápasy do Švédska rád vzal obránce Michala Jordána z Caroliny i Tomáše Hertla, útočníka San Jose.

Další očekávané posily v čele s Jaromírem Jágrem (Florida) a Jakubem Voráčkem (Philadelphia) se zřejmě k týmu připojí až o týden později. Situaci v kanadsko-americké soutěži zatím Růžička moc komentovat nechce, čeká na sobotní konec základní části a následné výstupní lékařské kontroly. O víkendu se však chystá s jednotlivými hráči telefonicky spojit.

V nominaci zůstává obránce Miroslav Blaťák, který měl problémy s krevní sraženinou v noze. Světový šampion z roku 2010 však již tento týden začal s mužstvem v Praze trénovat a měl by hrát zápasy ve Švédsku. "Potrénuje a uvidíme, jak to bude vypadat. Kdyby ale neodjel do Švédska, tak už by z nominace vypadl," řekl Růžička.

Stoprocentně fit není ani další bek Ondřej Němec, který měl problémy s třísly a v závěru klubové sezony chyběl v sestavě CSKA. "Mluvil jsem dnes s Pavlem Kolářem a mělo by to být v pořádku. Příští týden by měl začít trénovat, ale do Švédska nepojede. Chci, aby si ještě odpočinul a pak hrál proti Finsku," uvedl reprezentační kouč. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.