Slovensko - Česko

Nečas asistoval u vysoké výhry v Ottawě, Mrázek vychytal San Jose

Útočník Caroliny Martin Nečas v NHL asistoval u vysoké výhry 7:2 v Ottawě. Brankář Petr Mrázek 25 zákroky pomohl Chicagu k domácí výhře 5:2 nad San Jose. V nedělním programu chytal také Lukáš Dostál, jenž 23 zákroky neodvrátil prohru Anaheimu 2:4 na ledě St. Louis.

Martin Nečas
zdroj: ČTK/AP

Nečas se v osmé minutě zapojil do akce před gólem Dmitrije Orlova. Český útočník v obranném pásmu založil rychlý protiútok, na jehož konci byl ruský bek, který samostatný únik zakončil střelou na lapačku gólmana Antona Forsberga.

Ottawa v první třetině srovnala a ve druhé třetině dokázala odpovědět i na gól Jevgenije Kuzněcova. Od 40. minuty ale zápas patřil Hurricanes. Dvaadvacet sekund před druhou pauzou poslal hostující tým do vedení Seth Jarvis a v závěrečné dvacetiminutovce Carolina přidala ještě čtyři branky. Hlavním strůjcem vysoké výhry byl Orlov, jenž utkání zakončil s bilancí 2+2.

Mrázek proti San Jose inkasoval dvakrát během úvodních 17 minut, poté ale branku "zavřel" a Chicagu výrazně pomohl otočit skóre na konečných 5:2. Ve druhé třetině snížil Philipp Kurashev a ve třetím dějství Blackhawks obrat dokonali.

Mezi 51. a 53. minutou nasázelo Chicago tři branky a odskočilo do dvoubrankového vedení. V závěru ještě pečetil výhru gólem do prázdné branky Connor Bedard, jenž v posledních čtyřech duelech nasbíral 10 bodů.

Útočník Sharks Filip Zadina ve druhé formaci odehrál přes 12 minut, během kterých vyslal na Mrázka jednu střelu. Pardubický odchovanec zakončil utkání s jedním mínusovým bodem.

Dostál na ledě St. Louis dlouho držel Anaheim ve hře o dobrý výsledek. Po čtyřiceti minutách byl stav nerozhodný 1:1, ve třetí třetině ale Blues využili tři přesilovky a odskočili do trháku.

Všechny tři branky v početní výhodě připravil Pavel Bučněvič. Obránce Anaheimu Radko Gudas kvůli zranění v horní části těla podruhé za sebou zůstal mimo hru.

NY Rangers – NY Islanders 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)

Branky: 21. Zibanejad, 31. Cuylle, 36. Brodzinski, 43. Kakko, 51. Lafreniére – 15. a 34. Horvat. Střely na branku: 31:27. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Brodzinski, 2. K. Miller, 3. Cuylle (všichni Rangers).

Vegas – New Jersey 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)

Branky: 43. Carrier, 52. Eichel, 60. Karlsson – 41. Hischier. Střely na branku: 37:20. Diváci: 18 234. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Carrier, 3. Hanifin (všichni Vegas).

Ottawa – Carolina 2:7 (1:1, 1:2, 0:4)

Branky: 14. Chabot, 25. Stützle – 8. a 48. Orlov (na první Nečas), 23. Jevgenij Kuzněcov, 40. Jarvis, 45. Chatfield, 49. Guentzel, 54. Lemieux. Střely na branku: 32:38. Diváci: 16 273. Hvězdy zápasu: 1. Orlov, 2. Aho, 3. Guentzel (všichni Carolina).

St. Louis – Anaheim 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Branky: 42. a 50. Thomas, 35. Hayes, 47. Neighbours – 14. a 60. Terry. Střely na branku: 27:28. Lukáš Dostál za Anaheim odchytal 58 minut a 8 sekund, inkasoval čtyři branky z 27 střel a úspěšnost zákroků měl 85,2 procenta. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Thomas, 2. Bučněvič, 3. Faulk (všichni St. Louis).

Columbus – Winnipeg 1:6 (0:1, 0:4, 1:1)

Branky: 41. Gaunce – 30. a 58. Toffoli, 2. Connor, 22. Ehlers, 32. Stanley, 39. Naměstnikov. Střely na branku: 31:27. Diváci: 16 193. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli, 2. Hellebuyck, 3. Ehlers (všichni Winnipeg).

Chicago – San Jose 5:2 (0:2, 1:0, 4:0)

Branky: 35. Kurashev, 51. Donato, 52. Korchinski, 53. Joey Anderson, 60. Bedard – 11. Carpenter, 17. Kostin. Střely na branku: 31:27. Petr Mrázek za Chicago odchytal celý zápas, inkasoval dvě branky z 27 střel a úspěšnost zákroků měl 92,9 procenta. Diváci: 18 426. Hvězdy zápasu: 1. Korchinski, 2. Donato, 3. Joey Anderson (všichni Chicago).

Pittsburgh – Detroit 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)

Branky: 11. R. Smith, 19. Crosby, 20. Puustinen, 30. Bunting, 40. Eller, 60. D. O'Connor – 16. a 57. Raymond, 38. Fischer. Střely na branku: 40:28. Diváci: 17 191. Hvězdy zápasu: 1. Crosby (Pittsburgh), 2. Raymond (Detroit), 3. Puustinen (Pittsburgh).