Touchdown

Kaše zazářil třemi body, Voráček přidal do sbírky další dvě asistence

Ondřej Kaše prožil parádní návrat do sestavy Anaheimu. Útočník Ducks se blýskl dvěma góly a přihrávkou v utkání proti Los Angeles a stal se první hvězdou zápasu po vítězství 4:2. Jakub Voráček z Philadelphie zase potvrdil pozici nejlepšího nahrávače NHL dalšími dvěma gólovými asistencemi, kterými přispěl k výhře Flyers na ledě New Jersey 5:3. Brankou se připomněl David Krejčí z Bostonu a prodloužil tak bodovou sérii Bruins. Medvědi si nakonec odvezli z Montrealu triumf 4:3 po samostatných nájezdech.

Ondřej Kaše
zdroj: ČTK/AP autor: Alex Gallardo

Dvaadvacetiletý Kaše nastoupil za Anaheim poprvé od 31. prosince. Kvůli chřipce zmeškal tři zápasy a po návratu z marodky se rozehrál na farmě v San Diegu. Návrat do sestavy Ducks náležitě oslavil. V sedmé minutě vyrazil ze středního pásma do útočné třetiny a střelou z úhlu z pravého kruhu zaskočil gólmana Jonathana Quicka. "Měl jsem štěstí," okomentoval úvodní gól Kaše, který se v závěru první třetiny nahrávkou podílel na brance Ryana Keslera v přesilovce.

Druhou trefu Kaše zaznamenal v 43. minutě. Útočník Nick Ritchie za brankou Kings obral o puk Quicka a naservíroval ho najíždějícímu Kašemu, který pohotově zakončil do odkryté branky a zvýšil na 3:0. Los Angeles se díky dvěma trefám dostalo Anaheimu na dostřel, ale Corey Perry pojistil výhru gólem při power play domácích.

"V poslední části jsme hráli trochu ustrašeně a dvakrát jsme inkasovali. Máme ale dva body a to je skvělé," prohlásil Kaše, který v NHL prožil první tříbodový večer. "Hraju druhou sezonu, jsem jistější," dodal autor 11 branek.

Voráček je v kanadském bodování pátý

New Jersey se na počátku druhé třetiny ujalo vedení 2:1, ale Flyers odpověděli čtyřmi brankami v rozmezí 32. až 53. minuty. U přesilovkové trefy Waynea Simmondse na 2:2 asistoval Voráček. Philadelphie dokonala obrat na konci prostřední části v další početní výhodě, kterou využil střední útočník Sean Couturier druhým gólem v zápase.

V 45. minutě zvýšil Travis Konecny na 4:2 po samostatném úniku. Střelecký účet pensylvánského mužstva uzavřel Michael Raffl. Centr Valtteri Filppula najel do útočného pásma a na pravý kruh přihrál Voráčkovi, který našel před brankou rakouského forvarda, jenž bekhendem překonal gólmana Coryho Schneidera. Kladenský rodák je s 45 přihrávkami nejlepším nahrávačem ligy a s 53 body pátý v kanadském bodování.

Devils už pouze snížili. Pavel Zacha si v dresu domácích pohoršil statistiku plus/minus o dva záporné body. Flyers zvítězili počtvrté za sebou, New Jersey neuspělo v šestém utkání v řadě. "V těchto divizních soubojích musíte vyhrávat, abyste si zajistili play-off," prohlásil Couturier, s 25 brankami nejlepší kanonýr mužstva.

Philadelphii se v průběhu čtyřzápasové vítězné šňůry povedlo využít sedm z čtrnácti přesilovek. "Někdy se štěstím skórujete a jindy zase dobře mícháte s pukem, ale nepadne vám to tam. Hrajeme spolu už dlouho a víme, co musíme zlepšit, když nám něco nejde," uvedl Voráček.

Boston bodoval podvanácté v řadě

Jednatřicetiletý Krejčí v 38. minutě sedmou trefou v ročníku zařídil nerozhodný stav 3:3. Rodák ze Šternberka vyhrál v útočné třetině vhazování, útočník Jake DeBrusk posunul na modrou čáru k obránci Charliemu McAvoyovi, jehož střelu zblokoval montrealský zadák Jakub Jeřábek. Ten ale nedokázal zpracovat puk a toho využil Krejčí, který střelou z mezikruží pokořil brankáře Careyho Price.

Rozhodující samostatný nájezd proměnil Brad Marchand. David Pastrňák v souboji jeden na jednoho proti Priceovi neuspěl. Bruins bodovali v dvanáctém utkání po sobě.

Zápas nepříjemně poznamenala situace z 39. minuty. Bek Zdeno Chára vypálil od modré čáry tvrdý projektil, který zasáhl do hlavy útočníka Philipa Danaulta. Čtyřiadvacetiletý Kanaďan zůstal na ledě ležet přes deset minut a ze hry ho museli odnést na nosítkách. Zbývajících 97 sekund druhé třetiny se dohrálo před začátkem závěrečné dvacetiminutovky. "Chtěl jsem se ujistit, že je v pořádku. Reagoval a to mě uklidnilo. Doufejme, že se uzdraví," řekl Chára.

Pavelce vyhnali NY Islanders z branky, McDavid pokořil metu 200 bodů

Gólman Ondřej Pavelec z New Yorku Rangers nedochytal městské derby proti Islanders, po páté inkasované brance přenechal v 27. minutě místo Henriku Lundqvistovi. Rangers prohráli 2:7. Dvacetiletý nováček Mathew Barzal k triumfu přispěl pěti body za dvě trefy a tři nahrávky. U čtyř branek asistoval střední útočník Jordan Eberle.

Centr Jevgenij Malkin se v souboji proti Detroitu podílel na všech trefách Pittsburghu, který uspěl 4:1. Jednatřicetiletý Rus si vylepšil osobní statistiky o dvě branky a dvě přihrávky. Kapitán Edmontonu Connor McDavid oslavil 21. narozeniny dvěma asistencemi, díky kterým Oilers porazili Vegas 3:2 v prodloužení. Nejproduktivnější hráč uplynulé sezony navíc pokořil hranici 200 bodů jako čtvrtý nejrychlejší hráč v historii NHL.

Výbornou formou se prezentuje Colorado, jež uspělo v Dallasu 4:1 a zvítězilo v šestém zápase za sebou. Avalanche tak spolu s Calgary mají aktuálně nejdelší sérii výher ze všech týmů.

NHL:

NY Rangers - NY Islanders 2:7 (1:2, 0:3, 1:2) Branky: 15. K. Hayes, 50. Zibanejad - 7. a 27. A. Beauvillier, 21. a 25. Barzal, 17. Prince, 57. Hickey, 59. Clutterbuck. Ondřej Pavelec (NY Rangers) odchytal 26:51 minuty, inkasoval pět gólů z 19 střel a úspěšnost zásahů měl 73,7 procenta. Střely na branku: 39:37. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Barzal, 2. A. Beauvillier, 3. Eberle (všichni Islanders).

Pittsburgh - Detroit 4:1 (2:1, 1:0, 1:0) Branky: 4. a 23. Malkin, 17. Kessel, 34. Crosby - 14. Abdelkader. Střely na branku: 36:30. Diváci: 18 637. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Kessel, 3. Crosby (všichni Pittsburgh).

Minnesota - Winnipeg 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) Branky: 47. a 54. Dumba, 9. Mikael Granlund, 26. Zucker - 41. Perreault. Střely na branku: 41:33. Diváci: 19 207. Hvězdy utkání: 1. Mikael Granlund, 2. Dumba, 3. M. Foligno (všichni Minnesota).

Montreal - Boston 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:2, 0:0 - 0:0) Branky: 4. Pacioretty, 26. Deslauriers, 29. Galchenyuk - 18. a rozhodující sam. nájezd Marchand, 23. DeBrusk, 38. Krejčí. Střely na branku: 30:32. Diváci: 21 302. Hvězdy utkání: 1. Marchand (Boston), 2. Galchenyuk, 3. Deslauriers (oba Montreal).

Dallas - Colorado 1:4 (0:1, 1:0, 0:3) Branky: 36. Jamie Benn - 15. Kerfoot, 47. MacKinnon, 49. Comeau, 60. Barberio. Střely na branku: 28:23. Diváci: 18 532. Hvězdy utkání: 1. MacKinnon, 2. Kerfoot, 3. Barberio (všichni Colorado).

New Jersey - Philadelphia 3:5 (1:1, 1:2, 1:2) Branky: 6. Bratt, 22. Palmieri, 60. Stafford - 15. a 39. Couturier, 32. Simmonds (Voráček), 45. Konecny, 53. M. Raffl (Voráček). Střely na branku: 29:25. Diváci: 16 514. Hvězdy utkání: 1. Couturier, 2. Voráček (oba Philadelphie), 3. Bratt (New Jersey).

San Jose - Arizona 6:5 v prodl. (3:3, 1:1, 1:1 - 1:0) Branky: 38. a 60. Donskoi, 6. J. Thornton, 11. Pavelski, 14. Couture, 63. Vlasic - 10. Stepan, 13. Goligoski, 15. Fischer, 44. Ekman-Larsson, 47. J. Archibald. Střely na branku: 44:21. Diváci: 17 562. Hvězdy utkání: 1. Donskoi, 2. J. Thornton, 3. Vlasic (všichni San Jose).

Vegas - Edmonton 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1) Branky: 30. R. Smith, 40. W. Karlsson - 29. Maroon, 44. Caggiula, 61. Nurse. Střely na branku: 36:30. Diváci: 18 351. Hvězdy utkání: 1. R. Smith (Vegas), 2. McDavid (Edmonton), 3. M.-A. Fleury (Vegas).

Los Angeles - Anaheim 2:4 (0:2, 0:0, 2:2) Branky: 49. N. Shore, 54. Kopitar - 7. a 43. O. Kaše, 19. Kesler (O. Kaše), 59. Perry. Střely na branku: 25:22. Diváci: 18 443. Hvězdy utkání: 1. O. Kaše (Anaheim), 2. Iafallo (Los Angeles), 3. Manson (Anaheim).