ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Do Detroitu zamíří další český gólman, smlouvu s Red Wings podepsal Machovský

Velikost textu:

Detroit (USA) - Hokejový brankář Matěj Machovský, jenž uplynulé čtyři sezony chytal extraligu za Plzeň, podepsal roční kontrakt s klubem NHL Detroit Red Wings. V týmu působí jiný český gólman Petr Mrázek.

Matěj Machovský
Matěj Machovský

Třiadvacetiletý opavský rodák Machovský odchází do zámoří po čtyřech letech. Do roku 2013 působil v kanadské juniorské soutěži OHL, poté se vrátil do Česka a brzy se vypracoval v brankářskou jedničku v Plzni.

Loni byl Machovský členem kádru české reprezentace na mistrovství světa v Rusku, ale do branky se nedostal. V červenci pak byl v Detroitu na kempu a nyní se s Red Wings dohodl na roční smlouvě. 

"O Matěje stály i kluby z Kontinentální ligy, jeden se ozval s konkrétním návrhem. Jenže ve hře byly i týmy NHL, což Machovského oslovilo. Mohu říci, že určité kontakty proběhly s další zámořskou organizací, Matěj však dal přednost Red Wings," řekl serveru hokej.cz hráčův agent Michal Sivek. V Plzni, která s odchodem své opory mezi tyčemi delší dobu počítala, Machovského nahradí Miroslav Svoboda z Jihlavy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.