Mezinárodní závody spřežení CAI Kladruby nad Labem

Neprůstřelný Pavelec druhý den v řadě vychytal nulu

New York - Ondřej Pavelec vychytal druhý den po sobě čisté konto. Na ledě St. Louis zlikvidoval všech 30 střel a dovedl Winnipeg k výhře 1:0. Český gólman tak navázal na svůj výkon z pondělí, kdy se 32 zákroky zasloužil o výhru 2:0 v Minnesotě.

Ondřej Pavelec
zdroj: ČTK/AP

St. Louis - Winnipeg 0:1

Nejlepší zákrok předvedl kladenský odchovanec už v polovině první třetiny, kdy zázračně lapil hokejkou dorážku Jadena Schwartze do odkryté branky. Jediný gól zápasu vstřelil ve 23. minutě Chris Thorburn. "Není nic lepšího než vynulovat dva takhle dobré týmy. Náš brankář dnes podal další opravdu velmi dobrý výkon. Ale každý hráč má na vítězství svůj podíl," řekl trenér Winnipegu Paul Maurice.

Pavelec vychytal devět výher z posledních jedenácti zápasů a jeho neprůstřelnost trvá dohromady už 122 minut a 5 sekund. "Získali jsme čtyři cenné body. Věděli jsme, že na to máme. Sehráli jsme dobrý zápas a přesvědčili jsme se, že jsme schopni hrát vyrovnané duely i s těmi nejlepšími soupeři," uvedl Pavelec. "Celý zápas jsem dobře viděl na většinu střel, ve třetí třetině jsem pak měl i štěstí, puky lítaly kolem branky, ale to k čistému kontu potřebujete," dodal český brankář.

Jednou mu pomohli i rozhodčí. Pět minut před koncem druhé třetiny totiž inkasoval po rychlém protiútoku, na jehož konci stál Paul Stastny. Sudí ale synovi slovenské legendy Petera Šťastného gól nakonec neuznali a vyloučili ho za sekání. Při předchozím souboji s ním totiž přišel o hokejku obránce Tyle Myers.

Jets se znovu přiblížili postupu do play-off. V tabulce Západní konference mají nyní už tříbodový náskok před devátým Los Angeles, které překvapivě prohrálo 2:4 v Edmontonu. Díky tomu mají jistou účast ve vyřazovacích bojích hokejisté Vancouveru a Minnesoty, která zvítězila 2:1 v Chicagu.

Calgary - Arizona 3:2

Důležitou výhru vybojovalo také Calgary, které i díky jedné asistenci Jiřího Hudlera zdolalo 3:2 Arizonu a odskočilo Los Angeles na rozdíl dvou bodů. Oba celky si to ve čtvrtek mezi sebou rozdají v přímé bitvě. Hudler se podílel v 50. minutě na vítězném třetím gólu, když ve středním pásmu ustál souboj o puk s jedním ze soupeřů, kotouč si převzal Sean Monahan a rychlý útočný výpad sám úspěšně zakončil.

Ottawa - Pittsburgh 4:3 v prodloužení

Velké drama skýtá nadále souboj o play-off také ve Východní konferenci. Ottawa totiž dokázala zázračně otočit bitvu s Pittsburghem, který vedl v Kanadě po patnácti minutách už 3:0, domácí ale nakonec zvítězili 4:3 v prodloužení. Senators tak mají na devátém místě stejný počet bodů jako osmý Boston a od Pittsburghu už je dělí jen bod, Bruins však mají jeden zápas k dobru.

Pittsburgh prohrál čtvrtý zápas v řadě a desátý z posledních třinácti a na postup do play-off se tak ještě nadře. Klíčový může být už páteční souboj s New Yorkem Islanders, kteří prohráli 4:5 na ledě Philadelphie a rovněž ještě nemají postup jistý.

Philadelphia - NY Islanders 5:4

Ostrované přitom dokázali ve třetí třetině smazat tříbrankovou ztrátu a remíza 4:4 by je do vyřazovacích bojů posunula. Tři sekundy před koncem základní hrací doby ale rozhodl o výhře Flyers Brayden Schenn.

Jakub Voráček si v utkání připsal dvě asistence, v bitvě o Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče ale stále ztrácí dva body na první místo. To nově okupuje John Tavares z Islanders, který v přímém souboji s Voráčkem zaznamenal gól a dvě asistence, stejný počet 83 bodů má také Sidney Crosby, jenž dal jeden gól Pittsburghu a na další přihrál.

New Jersey - NY Rangers 2:4

Majitele už má Prezidentova trofej pro nejlepší tým základní části. Zajistili si ji hokejisté New Yorku Rangers výhrou 4:2 v New Jersey, za které jednou skóroval Patrik Eliáš. Rangers získají nejvíce bodů v sezoně potřetí v historii, v minulosti se jim to povedlo v letech 1992 a 1994.

Prezidentova trofej se uděluje od roku 1986 a po jejím zisku se podařilo vyhrát i Stanleyův pohár jen sedmi klubům. Předloni se to povedlo Chicagu, předtím to dokázal naposledy v roce 2008 Detroit, stejný klub se radoval také v roce 2002. V základní části i v play-off triumfovaly v jednom ročníku také Edmonton (1987), Calgary (1989), New York Rangers (1994), Dallas (1999) a Colorado (2001).

Výsledky NHL

New Jersey - NY Rangers 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)

Branky: 18. Eliáš, 52. Bernier - 14. Hayes, 15. McDonagh, 51. Sheppard, 59. Hagelin. Střely na braku: 21:40. Diváci: 16 592. Hvězdy utkání: 1. Hayes (Rangers), 2. Bernier, 3. Greene (New Jersey).

Philadelphia - NY Islanders 5:4 (2:0, 1:1, 2:3)

Branky: 13. a 18. Giroux (na obě Voráček), 31. Bellemare, 43. Colaiacovo, 60. Schenn - 49. a 60. Lee, 30. Tavares, 59. Boychuk. Střely na branku: 27:40. Diváci: 17 927. Hvězdy utkání: 1. Giroux, 2. Streit, 3. Mason (všichni Philadelphia).

Ottawa - Pittsburgh 4:3 v prodl. (0:3, 1:0, 2:0 - 1:0)

Branky: 41. a 63. Stone, 35. Pageau, 59. Hoffman - 1. Crosby, 6. Bennett, 15. Hörnqvist. Střely na branku: 44:28. Diváci: 20 263. Hvězdy utkání: 1. Stone, 2. Hoffman, 3. Pageau (všichni Ottawa).

Detroit - Carolina 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Branky: 32. Zetterberg, 42. Nyquist, 52. Dacjuk (Židlický) - 35. Gerbe, 38. Terry. Střely na branku: 25:32. Diváci: 20 027. Hvězdy utkání: 1. Dacjuk, 2. Zetterberg (oba Detroit), 3. Terry (Carolina).

Edmonton - Los Angeles 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky: 23. a 60. Fraser, 31. Pouliot, 46. Pitlick - 26. Muzzin, 50. Doughty. Střely na branku: 22:27. Diváci: 16 839. Hvězdy utkání: 1. Pitlick, 2. Pouliot (oba Edmonton), 3. Doughty (Los Angeles).

St. Louis - Winnipeg 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka: 23. Thorburn. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 30 střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Střely na branku: 30:31. Diváci: 19 616. Hvězdy utkání: 1. Pavelec (Winnipeg), 2. Allen, 3. Reaves (oba St. Louis).

Chicago - Minnesota 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Branky: 59. Bickell - 50. Granlund, 54. Zucker. Střely na branku: 33:30. Diváci: 21 851. Hvězdy utkání: 1. Dubnyk, 2. Granlund (oba Minnesota), 3. Crawford (Chicago).

Colorado - Nashville 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Branky: 36. Iginla, 36. O'Reilly, 48. Hishon - 6. Jarnkrok, 42. Ellis. Střely na branku: 23:42. Diváci: 13.561. Hvězdy utkání: 1. Hishon, 2. O'Reilly, 3. Iginla (všichni Colorado).

Calgary - Arizona 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Branky: 9. Gaudreau, 42. Jones, 50. Monahan (Hudler) - 38. Crombeen, 48. Cunningham. Střely na branku: 32:24. Diváci: 19.289. Hvězdy utkání: 1. Monahan, 2. Stajan, 3. Wideman (všichni Calgary).