ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav

Neudělali jsme nic dobře. Kanadě se nemůžeme rovnat, hodnotil prohru Marinčin

Velikost textu:

Petrohrad – Šance hokejistů Slovenska na čtvrtfinále mistrovství se po sobotě opět snížila. Rozjetá Kanada výběru trenéra Zdena Cígera nedala šanci a připsala si už patnáctou výhru na světových šampionátech v řadě. Dění na ledě nejlépe dokumentoval konečný výsledek 5:0 a sami Slováci přiznali, že hře na zámořského soupeře vůbec nestačili.

Kanaďan Taylor Hall se raduje z gólu v síti Slovenska
Kanaďan Taylor Hall se raduje z gólu v síti Slovenska

"Takový zápas se trenérovi těžko hodnotí. Soupeř byl lepší ve všech činnostech. Hráli jsme šest oslabení a jen jednou inkasovali, to bylo alespoň jedno takové pozitivum. Hráči se snažili a chtěli ukázat, že hokej umějí, ale síla kanadského mužstva byla obrovská," uvedl asistent trenéra Ernest Bokroš.

Připustil, že Slováci se proti obhájcům zlata vůbec nedokázali prosadit v ofenzivě. "Jen snaha nestačí, potřebujeme i kvalitu. Máme se od Kanaďanů co učit, převýšili nás ve všem," uvedl Bokroš.

Slovenský výběr má sice stále naději na čtvrtfinále, ale cesta do něj je velmi trnitá. I proto, že zbývajícími soupeři jsou Finové, kteří dosud na turnaji neztratili stejně jako Kanada ani bod, a výběr USA. "Hráči se nevzdávají. Musíme držet co nejdéle stav 0:0, překvapení se stávají," živí Bokroš naději na účast v play-off.

přehrát video
Sestřih utkání Kanada - Slovensko

Dvacetiletý forvard Pavol Skalický, jenž hraje Kontinentální ligu za Slovan Bratislava, si i přes porážku zápas, který byl hlavně velkou zkušeností, užíval. "Čelili jsme hráčům z nejkvalitnější ligy světa. Soupeř proměnil své šance, my naopak některé tutovky nedali. Ukázali nám svoji kvalitu," přitakal Skalický.

Na hře Kanady ocenil především to, v jaké rychlosti její hráči vše zvládají. "Dobře se na to dívá. Snažili jsme se jim to překazit, mohli jsme dát gól, ale nedali jsme ho. Nedostávali jsme se moc do šancí, na koncovce musíme zapracovat," uvedl Skalický.

Obránce Martin Marinčin, který poslední tři sezony odehrál v NHL za Edmonton a Toronto, naopak věděl, co ho se spoluhráči čeká. "Je to obrovské zklamání, ale Kanaďané mají svou sílu. Je vidět, že hrají v NHL a hraje se proti nim těžko. Zvlášť v situaci, kdy to ve slovenském hokeji chodí tak, jak to nyní chodí," prohlásil Marinčin.

"Kanada od začátku šlapala, vůbec se jí nemůžeme rovnat. Rozebrali nás, což je hodně smutné. Těžko se mi k tomu něco říká. Nemám slov. Nenacházím žádná pozitiva, neudělali jsme nic dobrého. Určitě nám chyběl pohyb, musíme hrát ve všech pěti hráčích pospolu a navzájem si pomáhat. Proti Finům musíme být lepší," řekl Marinčin.

Sám neví, proč týmu chyběla na ledě větší soudržnost. "Je to složité. Každý z nás to chce, bavíme se o tom každý boží den, že si musíme pomáhat. Nevím, zda je to tím, že tak moc chceme, až to potom nejde. Nedokážu to vyjádřit. Dám za příklad sám sebe – strašně moc chci, ale tenhle šampionát mi nevychází. Když jsem se viděl v televizi, nelíbil jsem se sám sobě," přiznal čtyřiadvacetiletý zadák.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.