ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Kubalík se po konci v Ufě upsal švýcarskému Ambri, sezonu ale začne v Plzni

Velikost textu:
aktualizováno 25. 8. 2017 20:55

Plzeň - Dominik Kubalík se v KHL dlouho nezdržel a po rychlém ukončení angažmá v Ufě si našel nový klub. Nejlepší střelec české extraligy z posledních dvou sezon podepsal smlouvu ve švýcarském celku Ambri-Piotta na tři roky. Začátek ročníku ale začne na hostování v Plzni, které tak v úvodu vypomůže a do Švýcarska se přesune v případě zranění některého zahraničního hráče.

Slavící Dominik Kubalík z Plzně
Slavící Dominik Kubalík z Plzně

"Jsem moc rád zpátky doma a jsem naprosto natěšený na novou sezonu. Věřím, že pro nás bude opravdu úspěšná," uvedl Kubalík.

V jeho dresu debutoval v extralize už v ročníku 2011/12. Po působení v zámořské juniorské lize OHL se do Plzně vrátil před třemi roky a v uplynulých dvou sezonách už patřil k oporám týmu. Do Ufy odcházel poté, co si v 51 zápasech základní části uplynulého ročníku extraligy připsal 48 bodů za 29 branek a 19 asistencí. V play-off zaznamenal v 11 duelech pět bodů za tři trefy a dvě přihrávky.

"Pro Dominika je to nejlepší řešení v dané situaci a jsme rádi, že mu oba kluby takto vyšly vstříc. Dává mu to záruku, že bude hrát. Což je velmi důležité," řekl Kubalíkův zástupce František Tausch z Global Management Group.

V ruském klubu se však neprosadil do sestavy mezi pět cizinců, kteří smějí nastoupit. "Ufě se zranil Teemu Hartikainen a vypadalo to, že bude minimálně na půl sezony mimo hru, a tak povolali Dominika, protože ho měli vydraftovaného. Zranění Hartikainena ovšem nebylo tak vážné, jak se ze začátku zdálo. Je nyní připraven hrát," uvedl Tausch.

"Dominik tak ztratil vidinu zápasové praxe, což je pro něj zásadní. Jednání ve chvíli, když už je sezona za dveřmi, byla složitá, ale jsme rádi, že vedla k úspěšnému výsledku," dodal Tausch. Kubalík chce pravidelně hrát, aby měl šanci se poprat o start na únorových olympijských hrách v Pchjongčchangu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.