ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš
Hokejová extraliga

Slávista Bednář před baráží: Je to moje nejhorší sezona v kariéře

Velikost textu:

Praha – Již takhle se jedná o jeho nejméně povedenou sezonu v kariéře. Jaroslav Bednář, zkušený útočník hokejové Slavie, která skončila v extralize beznadějně poslední, věří, že alespoň nebude mít hořkou tečku v podobě sestupu. O jedno ze dvou míst v extralize pro příští sezonu se Slavia utká v baráži s Olomoucí, Chomutovem a Českými Budějovicemi.

Jaroslav Bednář a Tomáš Vlasák
Jaroslav Bednář a Tomáš Vlasák

"Ve středu to začíná a hraje se o všechno," řekl Bednář před startem dvanáctikolové soutěže. Slavia začne ve středu doma proti Chomutovu, rozhodnuto bude nejpozději v neděli 19. dubna. "Musíme chytit začátek. Musíme na ledě nechat všechno a od toho startu se potom bude odvíjet psychika. Když budeme hrát dobře a budeme vyhrávat, bude to dobré. Když to vypustíme, nebudeme se soustředit a nebudeme vyhrávat, tak nás to bude svazovat."

Slavia skončila v extralize beznadějně poslední a za pozicemi mimo baráž zaostala o propastných 25 bodů. O její účasti v boji o záchranu se rozhodlo už po základní části. "Musím říct, že je to suverénně nejhorší sezona, kterou jsem za tu řadu let zažil," uvedl Bednář, který má ve sbírce i titul v ruské lize s Omskem z roku 2004 a dva triumfy ve švýcarské lize s Davosem v roce 2011 a s Bernem o dva roky později.

Vicemistr světa z roku 2006 z Rigy chce pomoci Slavii k záchraně a na sezonu pak nejraději zapomene. "Je to na psychiku tak náročné, že už to doopravdy nechci nikdy zažít. Těch osm měsíců prohra za prohrou, to je fakt hrozně stresující a má to hrozné následky," uvedl ofenzivní lídr Slavie, který v kariéře hrál i za Spartu, Plzeň, Jyväskylä, IFK Helsinky, v NHL za Los Angeles a Floridu, v KHL za Nižnij Novgorod a ve Švýcarsku i za Lugano.

Baráž začne pro všechny od nuly a podle Bednáře je potřeba nepodařenou extraligovou sezonu vymazat z hlavy. "Začíná nová sezona. Člověk se teď nesmí dívat dozadu na to, co bylo. Musí začít s čistou hlavou a s čistým štítem. Bude to úplně o něčem jiným. Ale teď to teprve bude na psychiku," řekl Bednář.

Slavia postoupila do extraligy po úspěšné baráži v roce 1994 a pevně se usadila v nejvyšší soutěži. Získala dva mistrovské tituly v letech 2003 a 2008 pod taktovkou kouče Vladimíra Růžičky, který vedl tým od roku 2000 až do loňska. Teď prožívají Pražané největší krizi a podle Bednáře může pomoci k záchraně jen maximální nasazení. "Nemáme mužstvo, abychom žabičkami nebo technicky přehrávali, koho chceme. Musíme hrát disciplinovaně a s nasazením. Jen to je hokej, s kterým se dá uspět," doplnil Bednář.

Slavia se už na poslední domácí zápas základní části přesunula z obsazené O2 areny do Edenu, kde chce také spoléhat na bouřlivější atmosféru. "Pevně doufám, že přijde víc lidí," věří Bednář, že baráž přiláká daleko více než jen návštěvu lehce přes tisíc diváků, jak tomu bylo ve třech duelech play-out. "Přál bych si, aby přišlo co nejvíc fanoušků a pomohli nám. Je to super, když lidi řvou a rozléhá se to tady. Je to potom hrozně znát," dodal Bednář.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.